Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Rozpoczęła się kampania edukacyjna w ramach procesu rewitalizacji

2020-10-30 15:01:15 (ost. akt: 2020-10-30 15:17:53)

W ramach procesu rewitalizacji, który realizowany jest przez Miasto Malbork, w październiku rozpoczęło się kolejne działanie wpisane w Malborski Program Rewitalizacji. Jest to kampania edukacyjna skierowana do malborskich uczniów dotycząca działań profilaktycznych, budowania poczucia bezpieczeństwa, zdrowych nawyków, radzenia sobie z hejtem, mową nienawiści, przemocą w „białych rękawiczkach”, cyberprzemocą, depresją i stresem, a także savoir vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych.

Wszystkie działania zostały podzielone na pięć bloków tematycznych . Prelegentami i wykładowcami są przedstawiciele malborskich służb pomocowych tj: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społeczne, Centrum Profilaktyki Terapii Uzależnień, Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele malborskiej Policji, Straży Miejskiej, kuratorzy sądowi, malborska prokuratora, lekarze psychiatrzy, psychoterapeuci oraz przedstawiciele malborskich organizacji pozarządowych.

Początkowo prelekcji miały odbywać się w malborskich szkołach bezpośrednio z udziałem wykładowców. W trosce o zdrowie oraz z powodu ograniczeń wynikających z epidemii musieliśmy zmienić tą formułę - informuje Anna Olkowska-Jacyno specjalista ds. rewitalizacji. Pierwszy blok tematyczny odbędzie się w formie online. Naganie trafi do wszystkich malborskich szkół, nie tylko tych z obszaru rewitalizacji, które włączyły się w kampanię i przyjęły nasze zaproszenie. Dodatkowo zostaną także przekazane szkołom ulotki i broszury informacyjne.

Pierwsze spotkanie pt: Biustopozytywizm poprowadzi Pani Izabela Sakutowa - międzynarodowy ekspert brafittingu i szkoleniowiec z 16 letnim doświadczeniem. Autorka książek: „Pokochaj swoje piersi. Biustopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam” oraz „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”. Propagatorka profilaktyki raka piersi, założycielka fundacji „Wsparcie na Starcie” budującej w nastolatkach zdrowe nawyki dbania o piersi, organizatorka kampanii zdrowotnych, w tym 9 edycji ogólnopolskiej „Dotykam=Wygrywam”, brafittingowa stylistka współpracująca z wieloma dziennikarkami i aktorkami między innymi: Darią Widawską, Marzeną Rogalską, Elżbietą Romanowską, Beata Sadowską, Karolina Szostak.

- Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi . Dlatego dziękuje za zaproszenie do tej kampanii. Promowanie wśród młodych kobiet nawyku regularnego samobadania piersi, w zgodzie z przesłaniem, że nasz dotyk może uratować nam życie oraz inspirowanie do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie poprzez promowanie zdrowych nawyków, dbania o zdrowie i o to, aby piersi nie były powodem do kompleksów - to główne przesłanki mojego panelu skierowanego do malborskich nastolatek - mówi Izabela Sakutowa. Dodatkowo poprowadzę także warsztaty poświęcone barffitingowi, czyli noszeniu dobrze dopasowanego biustonosza, wpływającego na zdrowie fizyczne i emocjonalne młodych dziewcząt.

Jeśli jakaś szkoła chciałaby dołączyć jeszcze do programu, bardzo proszę o przesłanie informacji na mail-a: a.jacyno@um.malbork.pl