Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Pożyczka Płynnościowa dla firm dotkniętych skutkami COVID-19.

2020-10-29 08:54:39 (ost. akt: 2020-10-29 09:04:08)
Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. prowadzi nabór wniosków na Pożyczkę Płynnościową, na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

Nabór wniosków prowadzony jest do końca 2020 r. lub do wyczerpania puli środków. Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem Pożyczką Płynnościową jej dostępność w najbliższym czasie może się znacząco obniżyć, dlatego zachęcamy przedsiębiorców, by nie odkładali wnioskowania o pożyczkę „na ostatnią chwilę”.

Pożyczka może być przeznaczona na cele o charakterze obrotowym, obrotowo – inwestycyjnym oraz inwestycyjnym, na finansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności przedsiębiorstwa i zapewnieniem płynności finansowej. Maksymalna kwota pożyczki to 150 tys. z oprocentowaniem 0% na warunkach pomocy de minimis, bez prowizji za udzielenie i obsługę pożyczki. Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się na stronie www.pfp.gda.pl pod linkiem

Z pożyczki skorzystać mogą przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą oraz posiadający siedzibę na obszarze:
• powiatów: gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, tczewskiego, sztumskiego, m. Gdańsk (Pożyczka Płynnościowa I),
dokumenty do pobrania: Pożyczka Płynnościowa I
• województwa pomorskiego z wyłączeniem m. Gdańsk, m. Gdyni i m. Sopotu (Pożyczka Płynnościowa II)
dokumenty do pobrania: Pożyczka Płynnościowa II

Pożyczka dostępna jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 – Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+.