środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Terytorialsi wspierają szpital w Malborku

2020-10-25 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-26 15:23:53)

Sześciu terytorialsów z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku (71 blp) od piątku (23.10) do końca października wspiera pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia w związku z planowanym przeniesieniem oddziału dziecięcego tej placówki zdrowia.

W ramach walki z koronawirusem do malborskich terytorialsów wpłynęło kolejne zadanie do zrealizowania. Tym razem poproszono ich o wsparcie szpitala w Malborku przy ul. Armii Krajowej 105. Pomieszczenia obecnie zajmowane przez dział administracji Powiatowego Centrum Zdrowia i Państwowego Ratownictwa Medycznego zostaną zwolnione i do tego skrzydła szpitala zostanie przeniesiony oddział dziecięcy.

Z 71 blp do pomocy w realizacji tego zadania wyznaczono sześciu żołnierzy wraz z ciężarówką, którzy pomogą pracownikom szpitala w przeniesieniu wyposażenia tych pomieszczeń i przygotowaniu tam sal dla chorych dzieci. Pierwotnie zaplanowano zakończenie tego zadania do końca tego miesiąca ale dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu osób biorących udział w tym przedsięwzięciu jest duża szansa, że wyrobimy się przed czasem.

W ramach operacji „Trwała Odporność” Wojska Obrony Terytorialnej wspierają opiekę medyczną, służby sanitarne, samorządy i wojewodów w celu jak najszybszego wygaszenia ognisk koronawirusa. Nasi żołnierze są już obecni w 112 szpitalach na terenie całego kraju. W województwie pomorskim takie wsparcie do tej pory otrzymało 11 takich placówek służby zdrowia.


por. Tomasz Klucznik
oficer prasowy
7 Pomorska Brygada OT
foto: 7 PBOT