Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

"Różowy Październik" - kampania świadomościowa o raku piersi

2020-10-26 11:39:37 (ost. akt: 2020-10-26 11:47:07)

Kolejny raz ruszyła kampania, mająca uczulić kobiety, choć nie tylko je, na problem raka piersi, dotykający szczególnie Panie. Miesiącem walki z rakiem piersi stał się październik. Z tej okazji uczniowie kl.2/3c Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Malborku zorganizowali akcję promującą systematyczne badania i zapobieganie wystąpienia tej choroby.

Młodzież, wpisując się w szeroko rozumianą profilaktykę na zajęciach kreatywnych przygotowała gazetkę tematyczną i ulotki informacyjne, które potem wręczała pracownikom i uczniom szkoły, a na zajęciach kulinarnych upiekła różowe ciasteczka w kształcie wstążeczek, nawiązujące do symbolu walki z rakiem piersi, częstując nimi napotkane osoby. Całości dopełniła pogadanka pielęgniarki szkolnej przeprowadzona wśród uczniów szkoły zawodowej i przyspasabiającej do pracy.
Pamiętaj: chcesz być zdrowa badaj się systematycznie!"- z takim to apelem młodzież zwróciła się do swoich rówieśników, nauczycieli i pracowników Ośrodka i do każdej i każdego z nas.

Całą akcję pomogły uczniom przeprowadzić panie: Magdalena Górnik i Monika Snaza.