Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Origami pasją uczennicy I LO

2020-10-22 10:50:14 (ost. akt: 2020-10-22 10:55:41)
na zdjęciu widać uczennicę siedzącą w bibliotece przy stole ze swoimi pracami

na zdjęciu widać uczennicę siedzącą w bibliotece przy stole ze swoimi pracami

Nadszedł czas na kolejną prezentację I Liceum Ogólnokształcącego w ramach cyklu „Szkolna Galeria”. Tym razem bohaterką materiału jest uczennica klasy 1C Patrycja Wochna, która zajmuje się origami czyli liczącą prawie tysiąc lat japońską sztuką składania papieru. Sztukę tę opanowała śledząc YouTube, gdzie wyszukiwała instrukcje niezbędne do wykonania poszczególnych modeli.

Nie ukrywa, że na początku były trudności, które dość szybko pokonała. Najbardziej zainspirowała się skomplikowanym origami modułowym. Swoją pasję zaakcentowała na konkursie, który odbył się w 2018 roku, zdobywając od razu pierwsze miejsce.

W szkolnej bibliotece można podziwiać zaledwie część prac autorki, ponieważ niektóre z nich po prostu rozdała - można przypuszczać, że bardzo się spodobały! W przyszłości zamierza wykorzystać gazety do wykonywania swoich prac, co byłoby zgodne z duchem kologii.

- Zachęcamy do obejrzenia modeli kolorowych zwierząt i różnych przedmiotów. Może kogoś z was zachęci to do takiej formy spędzania wolnego czasu, bowiem origami pobudza fantazję, wzmaga koncentrację oraz wyrabia zręczności manualne i uczy cierpliwości. Na całym świecie origami zyskuje wciąż nowych zwolenników. Zapraszamy do biblioteki! – zachęcają nauczyciele bibliotekarze.

zdjęcia: archiwum I LO w Malborku