Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

W środę Malbork połączy się wirtualnie z Koreą Południową

2020-10-20 12:08:06 (ost. akt: 2020-10-21 09:52:02)
na zdjęciu jest napis See Together Challenge  na tle koreańskiej tradycyjnej budowli

na zdjęciu jest napis See Together Challenge na tle koreańskiej tradycyjnej budowli

W środę, 21 października br. miasto Malbork weźmie udział we wspólnym projekcie z międzynarodową firmą MAGENDA, współfinansowanym ze środków Korea Radio Promotion Agency (RAPA) wspieranej przez koreańskie Ministerstwo Nauki i Informatyzacji. Lokalnym, polskim producentem projektu jest Future Gate sp. z o.o.

Projekt pod nazwą See Together Challenge polega na nagraniu tzw. streamingu, w tym przypadku kilkugodzinnego spaceru po mieście, który będzie transmitowany na żywo na kanałach koreańskiej telewizji i w koreańskich mediach społecznościowych.

Projekt odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie, niemniej jego głównymi partnerami są Korea Południowa i Polska. Pozostałe kraje to między innymi Chiny, Włochy, Chorwacja, Tajlandia, Litwa, Szwecja, Dania, Norwegia, Bułgaria, Finlandia, Estonia, Australia. Łącznie w projekcie weźmie udział ponad 40 miast z całego świata, a liczba jego uczestników może przekroczyć 1000 osób na świecie!

W ciągu 7 dni (21-27.10.2020) przez 24h ludzie z tych państw połączą się dzięki technologii 5G w czasie rzeczywistym i w ramach streamingu live. W ten sposób, dzięki połączeniu w Internecie, będą mogli zobaczyć, co dzieje się na drugim końcu świata. Prezenterzy, czy też uczestnicy projektu, podzielą się z widzami swoimi przemyśleniami lub po prostu pokażą, jak żyją w czasie pandemii.

W Polsce streaming będzie przeprowadzony w 3 miastach: Malborku, Łodzi oraz Warszawie.

Projekt jest realizowany pod auspicjami UNESCO oraz południowo-koreańskiego Ministerstwa Nauki i ICT. W trakcie siedmiu dni spaceru ludzie z całego świata będą promować wartości UNESCO m.in.: tradycję, kulturę, sport, pokój, sztuka, dziedzictwo kulturalne i naturalne.

Malborski spacer rozpocznie się na dworcu, przejdzie do ul. Kościuszki, gdzie odbędą się dwie krótkie inscenizacje historyczne, następnie ulicą Piłsudskiego, 17 Marca i pl. Wolności dotrze do Urzędu Miasta Malborka. Kolejne punkty to Wieża Ciśnień, Ratusz Staromiejski, przed którym zaimprowizowane będą stragany, Szkoła Łacińska, kościół św. Jana Chrzciciela i Muzeum Fortyfikacji Miejskiej i oczywiście malborski zamek. Widzowie zobaczą również scenki strzelania z łuku i walk rycerskich. Całość urozmaicą krótkie występy artystyczne. Wszystkie prezentacje odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Streaming będzie można zobaczyć m.in. na oficjalnym kanale YT UNESCO Korei Południowej oraz na stronie głównego partnera projektu.

Start o 10:00 (21.10.2020)
Oglądaj poniżej: