Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Biblioteka Pedagogiczna w Malborku zaprasza Czytelników po odbiór nowych kodów PIN do ibuków.

2020-10-06 13:21:28 (ost. akt: 2020-10-06 13:24:17)

Od początku października br. dostęp do książek w wersji elektronicznej na platformie IBUK LIBRA możliwy będzie tylko z nowym kodem PIN, który można otrzymać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Malborku.

Księgozbiór wirtualnej czytelni zawiera 847 publikacji wykupionych i 1498 darmowych. Wiele z nich to książki niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest wyjątkowa. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Z zasobów bazy można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

Technologia IBUK LIBRA nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania, konieczności instalacji dodatkowych aplikacji i jest w pełni bezpieczna dla komputerów użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej. Dzięki nowoczesnej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. IBUK LIBRA umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Zainteresowani Czytelnicy mogą otrzymać od bibliotekarzy kody aktywacyjne PIN, które należy wpisać już po zalogowaniu się na swoje konto. Kod PIN daje darmowy dostęp do pozycji zakupionych przez bibliotekę i pozostałe biblioteki wchodzące w skład konsorcjum. Wpisuje się go jednorazowo i zostaje przypisany do danego konta czytelnika. Zalecane jest używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Każdy, kto chciałby skorzystać z powyższej usługi, a nie jest czytelnikiem PBW, powinien dokonać zapisu w naszej Bibliotece, a następnie pobrać kod PIN (generowany na okres 1 roku).

Wejdź na www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę!

Książką października 2020 w Ibuku Librze został tytuł: „Wolfgang Amadeusz Mozart: Wybór listów”.

Dodatkowych informacji, na temat możliwości korzystania z ibuków, udzielają pracownice Filii PBW w Malborku.

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra: http://pbw.gda.pl/ibuk-libra-instrukcja/

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki pedagogicznej, po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto! Siedziba PBW w Malborku znajduje się na Placu Słowiańskim 5 (budynek Urzędu Miejskiego). Zapraszamy.

Kontakt: tel. (55) 272 25 14, e-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl

Zobacz więcej postów strony Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku filia Malbork na Facebooku: https://www.facebook.com/PBWMalbork