Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Bieg, marsz oraz piknik rodzinny ze zbiórką dla Oliwki Brodowskiej

2020-10-05 14:10:21 (ost. akt: 2020-10-05 14:11:06)
Na zdjęciu widać start biegaczy na stadionie OSiR podczas Biegu Charytatywnego dla Oliwii Brodowskiej

Na zdjęciu widać start biegaczy na stadionie OSiR podczas Biegu Charytatywnego dla Oliwii Brodowskiej

W niedzielę, 4 października br. biegacze i marszerzy z Malborka i okolic wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz 10-letniej Oliwki Brodowskiej, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Bieg połączony został ze zbiórką funduszy na dalszą rehabilitację dziewczynki, która umożliwi jej w miarę normalne funkcjonowanie.

W Internecie zorganizowana została również zbiórka pieniędzy na www.siepomaga.pl/oliwia-brodowska. Każda złotówka to szansa na kolejny krok, kolejny uśmiech i nadzieję na lepsze życie Oliwii.

Niedzielny bieg rozpoczął się na stadionie w Ośrodku Sportu i Rekreacji, dalsza trasa wiodła przez Park Miejski i zakończyła się w miejscu startu. Łącznie udział w sportowych zmaganiach wzięło 75 (?) osób, zebrano ….. zł.

Choć biegi były głównym punktem imprezy, to nie zakończyła się ona wraz z otrzymaniem pamiątkowego medalu. Na uczestników, nie tylko tych z numerami startowymi, czekał wspaniały piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Nie zabrakło pysznej strawy - Zakład Karny w Malborku zapewnił tradycyjną grochówkę, były także kiełbaski z grilla i upieczone przez przyjaciół domowe ciasta. Stajnia Rotmistrz zapraszała na przejażdżki konne, był pokaz technik bokserskich Kuby Augustyniaka, a najmłodsi mogli poszaleć w basenie z kulkami.

O oprawę muzyczną zadbał niezwykle żywiołowy Witek Band, którego lider Marek Żądłowski poprowadził również licytacje.

Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta Malborka.