Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Honorowy Obywatel Malborka dr Meyl przekazał kolejne fundusze dla podopiecznych MOPS

2020-10-05 13:18:17 (ost. akt: 2020-10-05 13:39:40)
Na zdj zdjęciu w gabinecie burmistrza dr Meyl, burmistrz Charzewski, przewodniczący Dziwosz oraz dyrektor MOPS Wojtuszkiewicz trzymają przekazane czeki

Na zdj zdjęciu w gabinecie burmistrza dr Meyl, burmistrz Charzewski, przewodniczący Dziwosz oraz dyrektor MOPS Wojtuszkiewicz trzymają przekazane czeki

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, dr Christian Meyl wraz z małżonką Sigrid i przyjaciółmi Wilhelmem i Christine von Ledebur, przyjechali do Malborka, aby przekazać osobiście wsparcie finansowe na prowadzone przez nich projekty. Wszyscy goście należą do Zakonu Joannitów i od lat wspierają Stację Socjalną w naszym mieście. Przy wsparciu darczyńców dr Meyl oraz jego żona opiekują się również 5 rodzinami w potrzebie, Klubem Pszczółki Mai w MCKiE, przekazują dary dla szpitala i domu „Fides” dla bezdomnych, sfinansowali stworzenie mieszkania dla kobiet i dzieci doświadczających przemocy domowej oraz wiele innych przedsięwzięć.

Tym razem Joannici przywieźli dwa symboliczne czeki – pierwszy na kwotę 2000 zł na prowadzenie mieszkania dla kobiet, drugi na 6000 zł na dofinansowanie kolonii letnich dla podopiecznych MOPS. Dzieci otrzymały również koszulki zaprojektowane przez jednego z najbardziej znanych niemieckich karykaturzystów Uli Steina. Dr Meyl przekazał także środki pieniężne na pomoc rodzinom, które wspiera jego Stowarzyszenie, ponieważ tym razem, ze względu na zagrożenie koronawirusem, nie były możliwe osobiste wizyty w domach.

Z gośćmi spotkali się burmistrz Marek Charzewski, Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz, dyrektor MOPS Jacek Wojtuszkiewicz oraz kierownik Stacji Socjalnej Joannitów Jerzy Fryc.

Niemieccy goście podkreślili, że przed przyjazdem poddali się testom na obecność COVID-9.

Warto wspomnieć, że dr Meyl za swoją działalność społeczną w Polsce otrzymał odznaczenia od Prezydenta RP – Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi i Srebrny Krzyż Zasługi, natomiast Rada Miasta Malborka przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Malborka. Jego zaangażowanie zostało docenione również przez Papieża Franciszka, który osobiście podziękował mu za pracę na rzecz najbardziej potrzebujących i za duchowe wsparcie w czasie pandemii koronawirusa.