Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Malbork solidarny z #17milionami

2020-09-30 09:28:04 (ost. akt: 2020-09-30 10:15:05)
Plakat kampanii #17milionów. Zielony kontur Polski z napisem 6 października świecimy na zielono dla osób z MPD. Wspieramy kampanię #17milionów

Plakat kampanii #17milionów. Zielony kontur Polski z napisem 6 października świecimy na zielono dla osób z MPD. Wspieramy kampanię #17milionów

Miasto Malbork przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. We wtorek 6 października 2020 w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego punktualnie o godz. 19.00 w geście solidarności z osobami z MPD rozbłyśnie na zielono Wieża Ciśnień.

Fundacja Kolorowy Świat na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

Dlaczego #17milionów? – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.

Dlaczego w październiku ? – ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To właśnie z tego powodu Fundacja Kolorowy Świat podejmuje przez cały październik szereg działań, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększając w ten sposób świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazując, iż solidarność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce można wyrazić na wiele sposobów.

Z roku na rok rośnie liczba zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej, które w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 06.10.2020 o godz. 19.00 podświetlą się na zielono . W tym roku świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych. W akcję zaangażował się również Malbork, który rozbłyśnie na zielono, w ten sposób okazując swą solidarność i zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób.

Kampania #17 milionów to:
• Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów – pokonujesz dystans dla dzieci
• #17milionówGroszy - łączysz pomaganie z ucztą dla podniebienia
• Roztańczone#17milionów – weź udział w charytatywnym maratonie tańca
• Spacer dla #17milionów – zwiedzaj polskie miast i pomagaj dzieciom z MPD

Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: http://www.17milionow.pl
http://m.82-200.pl/2020/09/orig/17milionow-plakat-informacyjny-a3-2-1-6488.jpg