Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Bogdan Gałązka wyróżniony Gryfem Pomorskim przez Marszałka Województwa Pomorskiego

2020-09-28 08:44:12 (ost. akt: 2020-09-28 09:51:04)
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręcza  nagrodę Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręcza nagrodę Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki

Autor zdjęcia: Facebook: Bogdan Gałązka Culinary Research and Development

Co roku w z okazji Światowego Dnia Turystyki Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizował regionalne obchody tego święta. Podczas spotkania wręczano nagrody i wyróżnienia. W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane w mediach społecznościowych, a nagrody wręczone zostaną w przyszłym roku. Wyjątkiem było symboliczne wręczenie nagrody Gryfa Pomorskiego za zasługi dla turystyki Bogdanowi Gałązce - wieloletniemu twórcy malborskiego Gothic Cafe.

Bogdan Gałązka – szef kuchni i restaurator specjalizujący się w kuchni średniowiecznej, od 2007 do 2020 r. współwłaściciel restauracji Gothic na zamku w Malborku, zdobywca tytułu Szef Kuchni Tradycyjnej 2019 Żółtego Przewodnika „Gault&Millau”, autor książek kulinarnych, m.in. „Smak Gothicu” i „Kuchnia wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego w Malborku”, pasjonat historii, a także przewodnik po zamku krzyżackim w Malborku.

Obecnie Bogdan Gałązka tworzy przestrzeń do edukowania w zakresie historii jedzenia, gastronomii, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z restauratorami Culinary Research and Development. W Internecie informuje o bieżących działaniach, spotkaniach czy recepturach sprzed wieków.

Poniżej obejrzycie film przygotowany na Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki