Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kolejny zawodnik UKS Bombek SP3 na wypożyczeniu w MKS Sokołach Toruń

2020-09-28 07:43:00 (ost. akt: 2020-09-28 08:12:03)

Łukasz Piór to kolejny wychowanek malborskiego Klubu UKS Bombek SP3, który gra na w MKS Sokołach Toruń na wypożyczeniu. Łukasz w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował toruński Klub w kategorii młodzik U16 gdzie uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W miniony weekend nasz zawodnik rozegrał dwa mecze, w których drużyna Sokołów wygrała 6:2 i 9:5 z AH Legią Warszawa.

Łukasz strzelił w swoim debiucie w obydwu meczach bramki. Kolejny z malborskich zawodników grający na wypożyczeniu Bartosz Grabara, także uczeń SMS w Toruniu, zagrał w przegranym przez MKS Sokoły meczu z UKS Zagłębie Sosnowiec 2:10 w I lidze rozgrywek PZHL. Bartek gra na pozycji bramkarza. Z kolei napastnik Michał Sadowski, który w tym sezonie gra w Klubie GKH Stoczniowiec Gdańsk w PLH otworzył wynik meczu z TKH Energa Toruń strzelając swoją pierwszą bramkę w ekstralidze, niestety przegranym z liderem 2:3. Michał Nawrocki w tym sezonie wypożyczony do Szwecji do Klubu Kalix HC zagrał w turnieju północy - Norrbotten. Drużyna z Michałem w składzie wygrała wszystkie mecze i zagra w finałach Szwecji. Michał strzelił 3 bramki w tym rzut karny oraz asystował przy dwóch golach strzelonych dla swojej drużyny. Michał Król, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński i Dominik Antys wraz z drużyną UKS Wikingowie Elbląg przegrali swój pierwszy ligowy mecz w kategorii U14 (żak starszy) 9:5 z AH Legią Warszawa. W tym sezonie podobnie jak w poprzednich UKS Bombek SP3 współpracuje z Klubem UKS Wikingowie Elbląg i wspólnie uczestniczymy w rozgrywkach w kategorii U12 i U14. Żak młodszy w nadchodzący weekend wybiera się także do Warszawy gdzie rozegra swoje pierwsze mecze ligowe. O zwycięstwo w tym meczu będzie trudno, biorąc pod uwagę fakt, że Legia trenuje od lipca na lodzie, naszym zawodnikom, aż do listopada muszą wystarczyć treningi na rolkach, jednak młodzi zawodnicy są waleczni, będą grali ambitnie i postarają się o dobry wynik z faworytem.

Zapraszamy na treningi, które odbywają się na lodowisku miejskim OSiR ul Mickiewicza 59 w Malborku dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Treningi odbywają się na rolkach do momentu zamrożenia lodowiska, szczegóły na stronie http://www.hokejmalbork.pl