Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Honorowy Obywatel Malborka po raz trzeci wybrany na burmistrza Monheim nad Renem

2020-09-14 11:09:12 (ost. akt: 2020-09-14 11:29:28)

Daniel Zimmermann, Honorowy Obywatel Miasta Malborka, został po raz trzeci wybrany na burmistrza naszego niemieckiego miasta partnerskiego Monheim nad Renem. Z wynikiem 68,27% wygrał wybory już w pierwszej turze. Większość zdobyła także jego partia PETO, która działa tylko w tym jednym mieście. 56,85% dało jej 23 miejsca w 40-osobowej Radzie Miasta.

Z Monheim nad Renem realizujemy najwięcej wymian partnerskich – kulturalnych, sportowych, szkolnych czy gospodarczych. Spotykają się również seniorzy i Młodzieżowe Rady - we wrześniu mieliśmy gościć w Malborku Parlament Młodzieżowy, jednak ze względu na epidemię koronawirusa trzeba było ją odłożyć w czasie, podobnie jak wszystkie inne zaplanowane wizyty. Obecnie trwają przygotowania do Szczytu Młodzieżowych Rad Miast z udziałem przedstawicieli 4 krajów, który ma się odbyć w lipcu 2021 r. w Niemczech.

- Gratuluję mojemu przyjacielowi, burmistrzowi Danielowi Zimmermannowi i jego partii wspaniałych wyników wyborczych. Cieszę się, że przez kolejne 5 lat będzie mógł realizować swoje plany na rzecz Monheim. Jest niezwykle skutecznym włodarzem, co widać po rozwoju miasta i zmianach, które tam się ciągle dokonują. Życzę mu powodzenia, dobrej współpracy z Radą Miasta, zadowolonych mieszkańców i realizacji wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł mu pogratulować osobiście – mówi burmistrz Marek Charzewski.