Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pływacy MAL WOPR już w treningu

2020-09-08 07:44:16 (ost. akt: 2020-09-08 07:44:48)

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, malborscy pływacy z początkiem września wznowili pracę treningową. Podobnie jak przez ostatnie półtora roku, wyjątkowo wytrwali zawodnicy dojeżdżają na pływalnię do Elbląga.

Pływacy MAL WOPR odbywają swoje treningi w ścisłym reżimie sanitarnym. Przed wejściem do autokaru mierzy się im temperaturę, dezynfekuje dłonie, a czas od rozpoczęcia podróży, poprzez hol pływalni i szatnie zawodnicy spędzają w osłonach twarzy. Wszystkie te działania maja na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Malborscy pływacy wrócili do treningów z radością, z pewnością na nie czekali, liczą bowiem na to, że uda im się w końcu trenować bez przerw i startować w zawodach.
Początek września dla malborskiego klubu to również dwie bardzo miłe informacje. Nadia Walentynowicz, zawodniczka MAL WOPR, a jednocześnie kadry narodowej w pływaniu, została powołana na zgrupowanie kadry, na które wyjeżdża już pod koniec tego tygodnia do Wałcza. Druga informacją jest z pewnością wyjątkowo zaskakująca. Do klubu, w barwach którego zdobywała swoje największe tytuły na mistrzostwach Polski powróciła… Alicja Krauze! Ala, po krótkiej przygodzie z triathlonem, jak wszyscy wielcy zawodnicy, na koniec swojej kariery wraca do macierzy. W dniu 2 września ta utytułowana pływaczka została ponownie reprezentantką MAL WOPR Malbork. Wierzymy, że jak zawsze przysporzy nam wielu emocji, a na pewno będzie doskonałym przykładem dla młodszych kolegów z klubu.