Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Narodowe Czytanie 2020

2020-09-03 09:26:29 (ost. akt: 2020-09-03 09:28:06)

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku oraz Radio Malbork Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji zapraszają mieszkańców naszego regionu aby w sobotę 5 września koniecznie włączyli nasze lokalne Radio. Na jego antenie od godziny 10 do 18 emitowane będą fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego, którą zaproponował Prezydenta RP do tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Fragmenty dramatu przeczytają przedstawiciele władz samorządowych, radni, czytelnicy malborskiej biblioteki, bibliotekarze i pracownicy instytucji kultury, młodzież lokalnych szkół oraz przedstawiciele malborskiej grupy teatralnej Dwa Słowa.

Kto z Państwa nie będzie mógł w sobotę wysłuchać lektury, będzie miał możliwość wysłuchania jej w późniejszym terminie. Od 7 do 12 września na antenie Radia Malbork będą emitowane powtórki nagrań między godziną 11 a 14.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku, Pani Danuta Czop już teraz wszystkim uczestnikom tegorocznego Narodowego Czytania serdecznie dziękuje za udział oraz zaangażowanie i zaprasza do kolejnej edycji.
Swoje podziękowania przekazuje także całemu zespołowi Radia Malbork, MCKiE.