Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

IV Malborski Maraton Kajakowy 12h

2020-09-01 14:41:57 (ost. akt: 2020-09-01 14:44:52)

W sobotę 12 września br. po raz czwarty odbędzie się 12 godzinny Malborski Maraton Kajakowy.

Impreza ma charakter maratonu. Celem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu (jak największej liczby okrążeń wyznaczonej pętli) w czasie jej trwania. Czas trwania imprezy to 12 godzin. Każde wykonane okrążenie uczestnik zgłasza w Punkcie Sędziowskim (dalej PS) znajdującym się na trasie okrążenia.

Start i meta: Kąpielisko Miejskie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku
Czas startu: godzina 6:30.
Czas zamknięcia mety: godzina 18:30.

Punkt Sędziowski:
Kąpielisko Miejskie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku - punkt będzie odpowiednio oznakowany.

Trasa maratonu: rzeka NOGAT pętla pomiędzy mostem drewnianym nieopodal zamku i wcześniej ustawioną boją, dystans jednego okrążenia to 4000m (mapka w regulaminie poniżej). Każde pokonane okrążenie musi zostać zgłoszone przez uczestnika w PS znajdującym się na trasie okrążenia. W trakcie płynięcia dopuszczona jest nieograniczona ilość przerw, czas trwania przerw
także nieograniczony. Miejsce przerwy znajduje się przy Kąpielisku Miejskim. Każdorazowe skorzystanie z przerwy należy zgłosić sędziemu. Każdorazowe wznowienie płynięcia po przerwie należy zgłosić sędziemu. Zakończenie wyścigu przed czasem jego trwania (zamknięcia mety) należy zgłosić w PS. Zaliczone będą tylko pełne okrążenia. W momencie zamknięcia linii mety tj. 18:30 lub wcześniej zawodnik musi znajdować się przy PS. W innym przypadku zawodnik będzie nieklasyfikowany. W pobliżu linii startu/mety utworzona zostanie dodatkowa pętla o długości 1 km dla osób, które stwierdzą, że nie zdążą już do godz. 18:30 wykonać pełnej pętli będą mogli skorzystać z pętli 1 km, aby wykorzystać pozostały czas.

Kategorie wyścigu:
Uczestnicy startują w następujących kategoriach:
K-1 i K-2 mężczyźni, K-1 i K-2 kobiety, K-2 mikst,
C-1 i C-2 mężczyźni, C-2 mikst, (w tym wszelkiego rodzaje kanu).
W przypadku startu w osadzie dwuosobowej wymagana rejestracja i wpisowe obu zawodników.
Dzieci i młodzież do lat 16 mogą uczestniczyć w wyścigu, pod opieką osób dorosłych (rodziców lub opiekunów prawnych) lub w przypadku młodzieży 16-17 lat za pisemną zgodą rodziców, opiekunów złożoną na piśmie osobiście w sekretariacie maratonu. Impreza jest częścią cyklu maratonów kajakowych Canoa Cup. W związku z limitem czasowym i stopniem
trudności trasy ustalony zostaje minimalny próg zaliczenie wyścigu i wynosi minimum 60 km. Uczestnicy biorą udział w wyścigu na własnym sprzęcie pływającym (kajak, wiosło oraz kamizelka asekuracyjna). Organizator nie wprowadza ograniczeń związanych z rodzajem kajaków. Dopuszczone są wszystkie typy kajaków. Każdy uczestnik musi płynąć w prawidłowo zapiętej kamizelce podczas całego maratonu.

Opłata startowa: 120,00 zł

Rejestracja tylko przez FORMULARZ

Wszelkie szczegóły i niezbędne informacje znajdą Państwo w Regulaminie dostępnym TUTAJ

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Przyjazne Przedszkole w Starym Polu oraz Malborskie Stowarzyszenie Sportowe "Lena"