środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Życzenia Burmistrza Miasta Malborka na nowy rok szkolny 2020/2021

2020-09-01 10:16:42 (ost. akt: 2020-09-01 10:20:14)

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, Drodzy Uczniowie i Rodzice,

1 września 2020 r. rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 w formie stacjonarnej. Przed Nami wiele wyzwań i nowych doświadczeń. Ostanie miesiące Wszyscy pracowaliśmy w zupełnie nowej rzeczywistości w czasie trwania epidemii COVID-19. Ten czas wymagał od dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty organizacji kształcenia i warunków pracy w formie dotychczas nieznanej i nie opartej na żadnych doświadczeniach. Praca placówek oświatowych była możliwa dzięki ogromnej pracy, jaką wykonali Wszyscy, aby sprostać tej nowej rzeczywistości. Było to także niezwykle trudne wyzwanie dla samych uczniów i ich rodziców. Wyzwanie, któremu sprostali dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu włożonemu w naukę w formie zdalnej.

Dzisiaj placówki oświatowe, dzięki intensywnej pracy dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty, są przygotowane na przyjęcie dzieci i uczniów. Przestrzeganie przygotowanych przez Dyrektorów dla poszczególnych placówek procedur bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii COVID-19 to Nasza społeczna solidarność i odpowiedzialność.

Oczywiście mam świadomość obaw i niezwykle trudnych chwil, które towarzyszą Nam Wszystkim w tym pierwszym dniu roku szkolnego. Chciałbym zapewnić, że dokładam wszelkich starań, by wspierać Państwa w obecnej sytuacji.

Życzę Wszystkim spokojnej i satysfakcjonującej pracy i nauki, wytrwałości i wyrozumiałości, a przy tym pozytywnej energii w każdym czasie.

Z wyrazami szacunku
Marek Charzewski
Burmistrz Miasta Malborka