Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Promocja dwudziestej szóstej Prowincji

2017-02-13 08:58:12 (ost. akt: 2017-02-13 09:09:06)

21 lutego w Szkole Łacińskiej w skansenie rzemiosł o godz.18 rozpocznie się spotkanie z zespołem redakcyjnym kwartalnika „Prowincja”, na które zaprasza Malborskie Stowarzyszenie OŚ.

- Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną dawkę poezji (Wojciech Boros, Jerzy Fryckowski, Jolanta Steppun) i prozy (Zuzanna Gajewska, Tomasz Stężała). Eseistycznie, jak zwykle profesor Andrzej C. Leszczyński, tym razem o głupocie według Sándora Máraia, Thomasa Bernharda, spotkaniach z filmem w Bibliotece pod Żółwiem, retrotopii i muzeum komunizmu. A poza tym nasz wytrawny badacz i opowiadacz Andrzej Kasperek o Żuławach w literaturze, no i gościnnie Katarzyna Kuroczka, literaturoznawca ze Śląska, opowie o słynnych „chłopakach” z Sanoka, jak choćby Beksińskich - zapowiada Redakcja. W numerze oczywiście dużo więcej ciekawostek. Nie zabraknie także malborskiego akcentu.

- W naszej Galerii Prowincji tym razem artystka z Malborka Anna Albrecht, która nie tak dawno odkryła w sobie plastyczne pasje - czytamy we wstępniaku do 26. numeru. Oprócz „Prowincji” po spotkaniu będzie można nabyć kolejny tom Biblioteki Kwartalnika Prowincja. - To książka Jerzego Kosacza – Epizod nazywany życiem, która jest jednocześnie hołdem złożonym naszemu Przyjacielowi, który zmarł w ubiegłym roku - dodaje Redakcja.
informacja: Stowarzyszenie OŚ