Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

"WPISANA W CIAŁO" - wystawa ilustracji w Nova Galeria

2020-08-26 14:57:59 (ost. akt: 2020-08-26 15:03:52)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Nova Galeria zaprasza na wystawę WPISANA W CIAŁO Karoliny Smorawskiej.

Wernisaż odbędzie się w środę 2 września o godzinie 18:00 w ogrodzie Novej Galerii. Wystawa będzie czynna do 19 września od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:30.
http://m.82-200.pl/2020/08/orig/zaproszeniekarolinasmorawska-6405.jpg
Karolina smo.ka Smorawska o sobie:
Jestem ilustratorką i projektantką graficzną. Moje prace można zobaczyć w czasopismach i książkach (K MAG, Mademoiselle, Po tej stronie nieba). Tworzę plakaty, ilustracje, komiksu.

Ukończyłam Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej na wydziale Komunikacja Wizualna orac Collegium Da Vinci w Poznaniu - kierunek grafika projektowa.

Moe twory to życie, sny, myśli, historie prawdziwe i zmyślone. Mieszam dzień z nocą, wodę z ogniem, kosmos z dnem oceanu... Techniki analogowe łączę z cyfrowymi.

Jestem zwyczajną kobietą, która boi się codzienności. To z nią walczę i zarazem to ona mnie inspiruje. "Wycinam" z życia gesty kobiet i wpisuję im nowe znaczenie. Zmieniam kontekst codzienności. Słucham, patrzę, rejestruję. Gdy siadam do pracy, zaczynam opowiadać... a papier mnie słucha. Opowiadam w innych kolorach z pewną tajemnicą. Tematy związane z emocjami kobiet są mi najbliższe. Intryguje mnie ciało, które jest osłoną naszych myśli. Myśl wpisana w ciało to ja, to ty. To człowiek.

Wystawa "WPISANA W CIAŁO" to zbiór moich ilust
racji z ostatnich dwóch lat.