Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Wiktor Żarski został Wicemistrzem Polski w kajakarstwie

2020-08-24 08:32:32 (ost. akt: 2020-08-24 08:38:28)

Podczas LOTTO 36 Długodystansowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 21-23 sierpnia 2020 r. w Krakowie, kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat , Wiktor Żarski zdobył srebrny medal w kategorii seniorów na dystansie 10 km. Medal jest uwieńczeniem tegorocznych krajowych startów w zawodach rangi mistrzowskiej. Należy wspomnieć , że Wiktor od tego roku startuje już w kategorii senior i jest najmłodszym odnoszącym takie wysokie wyniki w tej kategorii wiekowej.

Tydzień temu w Poznaniu Wiktor awansował do dwóch finałów na Mistrzostwach Polski Seniorów i zajął dwa razy siódme miejsce na 500 m i 1000 m. Jest to ogromny sukces młodego malborskiego kajakarza, wchodzącego przebojem do tej elitarnej kategorii wiekowej.

Wiktor jest objęty szkoleniem centralnym i bezpośrednio po mistrzostwach w Poznaniu został powołany w na dwutygodniowe zgrupowanie w Zakopanem, pierwszej reprezentacji Polski seniorów . Bezpośrednio po Zakopanem, kadra Polski przyjeżdża do Wałcza, gdzie będzie w dalszym ciągu przygotowywać się do startu w Pucharze Świata w Sprincie Kajakowym, który odbędzie się w dniach 24-27.09.2020 r w węgierskim Szeged. Start w Pucharze Świata jest ostatnią szansą kwalifikacji do udziału w Igrzyskach olimpijskich w Tokio. Liczymy na powołanie Wiktora na te regaty i jego wysoki wynik.