Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Pomóżmy mieszkańce Malborka w walce o sprawność

2020-08-11 10:40:20 (ost. akt: 2020-08-11 11:13:39)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

10 letnia mieszkanka Malborka potrzebuje naszej pomocy. Oliwia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej codzienność to nieustanna rehabilitacja i walka o każdy ruch. Kilka tygodni temu dziewczynka przeszła operację przeszczepu mięśni i ścięgien w ręce i nodze. Jej rehabilitacja ma teraz kluczowe znaczenie. Ma szansę pokonać niedowład.

Oliwia do ćwiczeń potrzebuje specjalistycznego sprzętu. Jest nim rękawica rehabilitacyjna. Jej koszt to ponad 18 000 zł, a rodzice pomimo ogromnych starań i mobilizacji nie są w stanie pokryć tej kwoty jednorazowo.

Wielu malborskich przedsiębiorców przekazało vouvhery na swoje usługi,
na portalu społecznościowym Facebook trwają licytacje, z których pieniądze zostaną przekazane na zbiórkę dedykowaną dla Oliwii Brodowskiej - LINK do aukcji

Zbiórkę można wspierać również finansowo na portalach ZRZUTKA.PL oraz SIEPOMAGA.PL


Mózgowe porażenie dziecięce – zespół objawów określający różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju dziecka. Najczęstsze problemy dotyczą koordynacji ruchowej, różnego stopnia sztywności lub wiotkości mięśni, przełykaniem pokarmów, mówieniem. Jako objawy wyróżnić można jeszcze w niektórych przypadkach obecność drgawek, problemy ze wzrokiem i słuchem. Często dzieci z MPD nabywają zdolności do obracania się, siadania, pełzania i chodzenia w późniejszym wieku niż ich zdrowi rówieśnicy. U około jednej trzeciej dzieci dochodzi do napadów epileptycznych. Symptomy choroby mogą stać się bardziej widoczne w miarę starzenia się organizmu, nie oznacza to jednak, że choroba postępuje.
(źródło: wikipedia)

Platforma diagnostyczno-rehabilitacyjna RAPAEL SMART Rehab Solution to innowacyjne narzędzie do terapii ręki dla pacjentów z dysfunkcjami kończyny górnej po urazach ortopedycznych i w schorzeniach neurologicznych.

System składa trzech narzędzi oraz wykorzystuje gry terapeutyczne zapewniające przyjemne treningi rehabilitacyjne stymulujące układ nerwowy. Dzięki zdolności mózgu do neuroplastyczności oraz wsparciu systemu RAPAEL możliwe jest szybsze przywrócenie zdolności ruchowych ręki. System umożliwia diagnostykę ręki, a w konsekwencji prowadzenie indywidualnej terapii dostosowanej do każdego pacjenta, monitorowanie postępów oraz archiwizację wyników.
(źródło: strona producenta)