Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

David Leopard - wystawa rzeźby w Nova Galeria

2020-08-10 11:56:44 (ost. akt: 2020-08-10 12:28:44)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Nova Galeria zaprasza na wystawę Rzeźba Davida Leopard. Wernisaż odbędzie się w środę 19 sierpnia o godzinie 18:00 w ogrodzie Nova Galeria. Wystawę zwiedzać bęzie możńa do 28 sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:30.

David Leopard (David Sam). Pochodzi z Bangladeszu. Teraz jest studentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Ukończył rzeźbę w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Chittagong u prof. Alok Roy. Zwrócił uwagę publiczności na pierwszej indywidualnej wystawie o nazwie "Beton" w Chittagong Shilpokola Academy w 2014 roku w Bangladeszu. Jego 2. indywidualna wystawa rzeźby o nazwie "Indo-bangla" odbyła si e galerii KT Kala Kendra w Pendżabie w Indiach, gdzie pokazał duże abstrakcyjne rzeźby, jasno pomalowane i stojące bezpośrednio na ziemi, aby zaangażować widza w pojedynkę. Było to radykalne odejście od dotychczasowego sposobu postrzegania rzeźby i utorowało drogę dla przyszłego rozwoju sztuki trójwymiarowej.

"W swojej pracy artystycznej chcę wyrazić swoją pecepcję, mężczyzn i kobiet oraz ich myśli, zazdrosne, relacje, zerwanie, zbliżać się nagle do emocji i zmysłowości poprzez motywy, formy i postacie nad dziełem, nie tylko w sensie estetycznym, ale także ozdobione znaczącymi symbolami, które wprowadzają komunikaty, dostosowane do znaczenia różnych tematów, pomysłów i faktów. Zawsze wolę robić media z metalu, betonu, plastiku, drewna, gliny i kamienia.

Uwielbiam szuki piękne i lubię o nich myśleć. Chcę spędzać czas na badaniach rzeźby. Trójwymiar, wizualizacja, objętość, tekstura, kolor, kształt, media itp. są najważniejsze dla rzeźby. Przeszłość to jakiego rodzaju rzeźby oglądalimy i jaki rodzaj rzeźby mogę wykonać w przyszłości, to jest mój główny temat rzeźby badawczej. Mam nadzieję, że każefo dnia będę rzeźbił świat."


2009 - Rozpoczął studio rzeźby w Fotehabath, Haathazari, Chittagong.
2011 - Udział w wustawie sztuki grupy sajanto.
2013 - Rozpoczął warsztaty rzeźbiarskie w fotehanath, obserwowane również przez prog. Syed Abollah Khalid (rzeźbiarz), prof. Alok Roy (rzeźbiarz), wykładowca Atiqul Islam (rzeźbiarz), wykładowca Asim Roy instytut sztuk pięknych, uniwersytet w Chittagong.
2014 - Pierwsza wystawa indywidualnej rzeźby "Beton" w galerii akademii Shilpoloka, Ćottogram, Bangladesz.
2015 - Rozpoczął 2. warsztaty w gotehabath, Hathazari, Chittagong
2016 - Rozpoczął 3. warsztaty w gotehabath, Hathazari, Chittagong
2016 - Międzynarodowa 2. indywidualna wystawa rzeźby o nazwie "INDO-BANGLA" w KT Kala Kendra w Pendżabie w Indiach.
2017 - Odbyte 4. warsztaty artystyczne w Azerbejdżanie.

Oprócz rzeźby Dawid Sam zajmuje się również fotografią artystyczną, grafiką komputerową oraz malarstwem.