Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Za nami spacer po Czwartakach z przewodnikiem

2020-08-03 10:45:08 (ost. akt: 2020-08-03 10:49:35)

Sobotni (01.08) Spacer z przewodnikiem z cyklu „Malbork - nie tylko historia”, organizowany przez malborski oddział PTTK, był wycieczką po dawnych Moczarach (Hoppenbruch), a dzisiejszych Czwartakach. W tą niezwykłą podróż zabrała uczestników przewodniczka Jadwiga Chylińska, która przygotowując się do spaceru, odwiedziła mieszkańców najciekawszych miejsc, dopytując o historię i ciekawostki z nimi związane. Dopisała pogoda oraz frekwencja - w Spacerze udział wzięło około 60 osób.

Zwiedzanie rozpoczęło i zakończyło się przy Szpitalu Jerozolimskim. Po drodze można było poznać historię malborskiego wiatraka oraz licznej i dobrze zachowanej dawnej zabudowy z lat 20-tych i 30-tych XX w. Równie interesująca była zieleń, szczególnie piękne, stare drzewa, w tym pomnik przyrody. A na finał tradycyjnie już odbył się konkurs z nagrodami dla spacerowiczów.

Patronat Honorowy nad V. edycją Spacerów z przewodnikiem objął Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski. Impreza otrzymała dofinansowanie Urzędu Miasta Malborka.

Kolejny Spacer z przewodnikiem 22 sierpnia br. i opowieść o kolei wschodnio-pruskiej.