środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Powstała stacja ładowania pojazdów elektrycznych

2020-07-31 11:01:03 (ost. akt: 2020-07-31 11:43:24)

W centrum handlowym Dekada Malbork działa już pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Została uruchomiona wraz z początkiem sezonu turystycznego, aby dodatkowo zachęcić do odwiedzania miasta.

Coraz liczniejszą grupę odwiedzających regiony turystyczne stanowią osoby o większej świadomości ekologicznej, które wybierają miejsca i obiekty oznaczone znakiem „eko”. Większość Polaków planujących w tym roku urlop zdecyduje się na turystykę krajową. Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że najchętniej wypoczywamy w górach (34 proc.), nad morzem (27 proc.) i nad jeziorami (16 proc.). Oprócz zachowania standardów higienicznych turyści oczekują od organizatorów wypoczynku możliwości kontaktu z naturą. Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, 78 proc. uczestników przeprowadzonego przez nią badania zwraca uwagę także na dostęp do takich atrakcji turystycznych jak zabytki, muzea i inne obiekty kultury. Nie dziwi zatem, że aby sprostać obecnej sytuacji i nowym wymaganiom turystów, organizatorzy wypoczynku w Malborku przygotowują specjalne trasy zwiedzania dla miłośników przyrody. W promowanie zielonej turystyki swój wkład ma również spółka Dekada, która zadbała o ekologiczną infrastrukturę w mieście. Osoby podróżujące samochodami elektrycznymi będą mogły nieodpłatnie korzystać ze stacji Energa znajdującej się na terenie centrum handlowego Dekada Malbork.

- Mamy świadomość, że bez odpowiedniej infrastruktury trudno spodziewać się szybkiego tempa rozwoju elektromobilności w Polsce. Naszym celem jest wprowadzanie kolejnych zielonych rozwiązań do obiektów handlowych. Przygotowana przez nas stacja to udogodnienie zarówno dla mieszkańców Malborka czy sąsiednich miejscowości, jak i przybywających do miasta turystów. Jestem przekonany, że w ten sposób nie tylko promujemy ekologiczny transport zmniejszający zanieczyszczenie środowiska, ale także wspieramy ruch turystyczny w mieście, odpowiadając na potrzeby osób o wyższych wymaganiach względem infrastruktury komunikacyjnej. Stacja spełnia najwyższe standardy technologiczne, umożliwia jednoczesne podłączenie 2 pojazdów – mówi Maciej Kwit, dyrektor centrum handlowego Dekada Malbork.

Punk ładowania uruchomiony w Malborku stanowi kolejną tego rodzaju inwestycję spółki Dekada. Pierwsze stacje powstały na terenie obiektów handlowych w Sieradzu i Krakowie. Dekada promuje również transport i turystykę rowerową poprzez otwieranie w swoich centrach, samoobsługowych stacji naprawy rowerów.