Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zaplanuj wakacyjny tydzień w Malborku i na Żuławach

2020-07-29 09:01:21 (ost. akt: 2020-07-29 09:12:17)

Tegoroczne wakacje spędź oryginalnie – w Malborku i na Żuławach. Samochodem, pieszo i na rowerze przemierzysz rozległą, płaską krainę Żuław Malborskich. A zwiedzając okolice największej średniowiecznej twierdzy Europy, przekonasz się, że Malbork to więcej niż zamek i Krzyżacy.

Sięgnij po nowy darmowy przewodnik „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”, w którym znajdziesz aż 7 pomysłów na jednodniowe wycieczki w krainie między Wisłą a Nogatem.

http://m.82-200.pl/2020/07/orig/folder1-6324.png

Malbork to więcej niż zamek i Krzyżacy
Turystów do Malborka, niczym magnes, przyciąga krzyżacki zamek wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Przyjeżdżają tu, by poznać największą średniowieczną warownię Europy. Z zamkowej wieży fotografują nizinne tereny Żuław leżące po drugiej stronie Nogatu, ale rzadko ich wzrok pada na obszar dawnego Starego Miasta. Tymczasem przed wojną tętniący życiem trakt prowadzący z zamku do średniowiecznej Bramy Mariackiej otaczały rzędy podcieniowych kamienic. Tę historię odkrywają dziś przemierzając multimedialną trasę Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji.

Gdy przyjedziesz do Malborka i wybierzesz się na całodniowy spacer, zobaczysz imponujące XIX i XX-wieczne budynki z czerwonej cegły i zachwycisz się odnowionym, zabytkowym dworcem kolejowym. Jeśli do planu zwiedzania dołączysz wejście na wieżę ciśnień, wizytę w Parku Północnym, piknik na miejskiej plaży, park ruchomych smoków i dinozaurów, park linowy, rolki i rowerowy przejazd bulwarami nad Nogatem, okaże się, że dwa dni na Malbork to za mało.

http://m.82-200.pl/2020/07/orig/folder2-6325.png

Malbork to Brama Żuław
Na północ od Malborka rozciągają się Żuławy Malborskie, które od średniowiecza były rolniczym zapleczem miasta. Krzyżacy, rezydując w Malborku, lokowali żuławskie wsie i osuszali tereny leżące poniżej poziomu morza. Po upadku zakonu krzyżackiego i powodziach, które w XVI w. nawiedziły region, na Żuławy przybyli menonici. Ślady tej protestanckiej społeczności turyści odkrywają odnajdując pełne symboli stele na największym pomenonickim cmentarzu w Stogach koło Malborka.

Gdy będziesz przemierzać nizinne tereny Żuław, odkryjesz tajemnice strzeżone przez podcieniowe domy, ruiny ceglanych kościołów i ostatni wiatrak-holender. Korzystaj z przygotowanych tu dla turystów ścieżek rowerowych i wiat wypoczynkowych. Docieraj rowerem do punktów widokowych na wałach Wisły i Nogatu.

Prawdziwego, ekskluzywnego spokoju z dala od tłumów zaznasz przemierzając Żuławy pieszo. Dotrzesz do miejsca spotkania trzech rzek i zobaczysz, skąd kajakarze wyruszają na jednodniowe spływy Nogatem do Malborka. Zachwycą Cię pola ciągnące się aż po horyzont oraz sarny i zające przebiegające drogę.

http://m.82-200.pl/2020/07/orig/folder3-6326.png

Zaplanowaliśmy dla Ciebie 7 dni w Malborku i na Żuławach
Zarezerwuj nocleg, przyjedź do Malborka i skorzystaj z gotowych planów wycieczek. W darmowym przewodniku „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy” zaplanowaliśmy dla Ciebie aż 7 dni w Malborku i powiecie malborskim. Od razu ruszysz z nim w drogę. To idealny planer podróży z opisami wycieczek, mapami, regionalnymi ciekawostkami i zadaniami do wykonania: licz słupy w domach podcieniowych, szukaj malborskich monet i docieraj do miejsc, w których zrobisz unikatowe, pamiątkowe zdjęcia.

Wersję drukowaną przewodnika otrzymasz w informacji turystycznej w Malborku, a wersję elektroniczną PDF pobierzesz na telefon TUTAJ

Więcej informacji o atrakcjach Malborka i Pomorza:
www.visitmalbork.pl
www.pomorskie.travel
www.pomorskie-prestige.eu
https://www.facebook.com/VisitMalbork
https://www.facebook.com/pomorskie.travel
https://www.instagram.com/pomorskietravel