Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nowy spot promujący turystyczne atrakcje Malborka nagrany w ramach projektu

2020-07-23 07:46:46 (ost. akt: 2020-07-23 11:22:41)

Malbork to jeden z najważniejszych turystycznych punktów na Pomorzu. Magnesem przyciągającym odwiedzających jest z pewnością Muzeum Zamkowe, ale miasto ma do zaoferowania dużo więcej, dlatego nowa kampania promocyjna nosi hasło “MALBORK TO WIĘCEJ NIŻ ZAMEK I KRZYŻACY”.

Na realizację tej kampanii miasto jako zwycięzca konkursu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na wsparcie działań promocyjnych otrzymało dofinansowanie w wysokości 20.000 zł.

Jednym z elementów akcji było stworzenie krótkiego filmu promocyjnego, który pokazuje największe atrakcje Malborka a jednocześnie zachęca do pozostania tu na dłużej. Nowy spot to krótkie historie pobytu młodzieży, seniorów i rodziny. W rolę turystów wcielili się jako wolontariusze mieszkańcy naszego miasta i osoby w nim działające.

- Jestem przekonana, że do Malborka warto przyjechać na dłużej niż tylko na jeden dzień. Mam nadzieję, że nowy film promocyjny zachęci turystów do skorzystania z innych atrakcji niż tylko zamek, który jest niewątpliwie naszą perełką i głównym punktem przyciągającym odwiedzających. Ale Malbork ma do zaoferowania dużo więcej, zarówno dla osób młodych, jak i rodzin oraz seniorów. Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy zgodziły się zupełnie bezinteresownie wziąć udział w kilkudniowych nagraniach. Cieszę się, że im również zależy na promocji naszego miasta. To pokazuje, jaki potencjał mamy w Malborku. Skoro im się podoba, na pewno spodoba się również turystom – dziękuje Katarzyna Mowińska, Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą.

Nowy spot promocyjny został zrealizowany przez Roberta Bychowskiego z malborskiej firmy Spotsky.

Film to nie jedyne działania w ramach nowej kampanii, w której oferta pobytowa promowana będzie przez publikacje drukowane, innowacyjne działania w blogosferze, mediach społecznościowych i w Internecie. Najważniejszym elementem będzie wydanie przewodnika turystycznego pt. „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy” autorstwa Kasi i Macieja Marczewskich z Fundacji Ruszaj w Drogę! - doświadczonych autorów przewodników, którzy każdego roku pomagają milionowi turystów w zaplanowaniu udanych wycieczek po Polsce.


www.facebook.com/VisitMalbork/
www.facebook.com/pomorskie.travel
www.visitmalbork.pl
www.pomorskie-prestige.eu
www.pomorskie.travel