Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Sobotni Spacer z przewodnikiem z wysoką frekwencją

2020-07-20 09:30:06 (ost. akt: 2020-07-20 09:38:48)

Dzielnica Piaski i jej historia była tematem drugiego w tym sezonie Spaceru z przewodnikiem, który odbył się w sobotę 18 lipca br. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja – udział w zwiedzaniu wzięło około 50 osób, w tym wielu mieszkańców Piasków.

Uczestników oprowadzał przewodnik turystyczny PTTK Bogdan Mąder. Spacer wiódł malowniczymi uliczkami pośród zabudowy z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Można było poznać historię powstania wielu obiektów, dawne nazewnictwo ulic oraz klimat dawnego osiedla robotniczego powstałego w konwencji miasta - ogrodu. Na koniec spaceru jak zwykle troje najbardziej aktywnych spacerowiczów uhonorowanych zostało drobnymi nagrodami książkowymi.

- Zapraszamy na kolejny, który odbędzie się 1 sierpnia 2020 r. Spotykamy się przy Szpitalu Jerozolimskim jak zawsze o godz. 11:00. Tym razem Spacerować będziemy po dzielnicy Czwartaki. Patronat Honorowy nad V. edycją Spacerów z przewodnikiem objął Marek Charzewski - Burmistrz Miasta Malborka. Projekt dofinansowany z funduszy Miasta Malborka
– informują organizatorzy.

Jeśli jednak ktoś nie był na Spacerze a jest zainteresowany dzielnicą Piaski, zachęcamy do przeczytania artykułu "Spacerkiem po Piaskach".

informacja i zdjęcia: PTTK Malbork