Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Uroczyste otwarcie hali sportowej przy "Katoliku"

2017-02-10 10:19:24 (ost. akt: 2017-02-10 12:05:18)

No i stało się. Po 15 latach działalności Zespół Szkół Katolickich w Malborku doczekał się w końcu własnej hali sportowej. Na wczorajszej (09.02) uroczystości otwarcia i poświęcenia sali przez biskupa Jacka Jezierskiego radości nie ukrywał dyrektor Wojciech Handke, dziękując kilkukrotnie wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

Podziękował inicjatorom założenia szkoły, ks. Janowi Żołnierkiewiczowi, staroście Mirosławowi Czapli, Piotrowi Szwedowskiemu i Bogdanowi Statkiewiczowi oraz ks. Arkadiuszowi Śniegierowi. Podkreślił też rolę i wkład Fundacji Lumen, której prezesem jest Mieczysław Roeding.

Słowa wdzięczności skierował do Marszałka Województwa Pomorskiego (reprezentowanego przez Józefa Sarnowskiego - Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego), Starosty Powiatu Malborskiego i Burmistrza Miasta Malborka jak również ich pracowników, biorących udział w procesie planowania i budowy sali, do Rady Rodziców oraz do wykonawców i architektów. Firma "Przyszłość" wybudowała halę w rekordowym tempie, zaledwie w pół roku, a inwestycja była możliwa dzięki finansowemu udziałowi trzech samorządów - województwa pomorskiego (317 000 zł), powiatu malborskiego (400 000 zł) i miasta Malbork (300 000 zł). Jak powiedział burmistrz Marek Charzewski, jest to projekt, który powinien być przykładem dobrych praktyk dla innych samorządów naszego województwa.

Przez 15 lat uczniowie "Katolika" na lekcje w-fu musieli chodzić na sale do zaprzyjaźnionych szkół i placówek, na halę przy ul. Mickiewicza a nawet na salę wojskową. Za tę współpracę Wojciech Handke podziękował również dyrektorom poszczególnych jednostek.

W imieniu Kuratora Pomorskiego gratulacje złożył Stanisław Sumowski - kurator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie.

Spotkanie uświetniły występy uczniów szkoły. Nie zabrakło tańców ludowych, śpiewu oraz rozważań dzieci i młodzieży na temat Miłosierdzia Bożego.