Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Szpital w Malborku ma 3 nowe izolatki z kardiomonitorami

2020-07-08 16:24:02 (ost. akt: 2020-07-08 19:39:11)

Malborski szpital może pochwalić się trzema nowymi izolatkami wyposażonymi w kardiomonitory, przeznaczone dla osób z podejrzeniem zachorowania na Covid 19. Jeśli będzie to konieczne, możliwe będzie również podłączenie pacjenta do przenośnego respiratora, który ma takie same funkcje jak stacjonarny.

Pomieszczenia znajdują się w wydzielonej strefie, do której reszta pacjentów i reszta personelu nie mają dostępu. Służba medyczna ma też do dyspozycji miejsce, gdzie bez konieczności wychodzenia na pozostały teren szpitala może wziąć prysznic i przebrać się.
O chorych dbać będą pielęgniarki i ratownicy z Izby Przyjęć. Pierwsza izolatka będzie uruchomiona do czwartku (9.07), pozostałe są już również gotowe i wkrótce zostaną oddane do użytku.

W środę (8.07) prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku Paweł Chodyniak oraz dyrektor medyczna Ewa Karamon zaprezentowali nowe sale burmistrzowi Markowi Charzewskiemu i zastępcy starosty Waldemarowi Lamkowskiemu. Gościom towarzyszyły również Irena Gryger – pielęgniarka koordynująca pracę w izolatkach oraz Iwona Sulewska – pielęgniarka epidemiologiczna. Gospodarze podziękowali burmistrzowi za przekazane w darze kardiomonitory. Szpital otrzymał po trzy urządzenia od miasta Malbork i pani Elżbiety Grzanko.

- Izolatki mają poprawić standard opieki dla pacjentów, wszystkich, ale głównie dla tych, którzy oczekują na wynik. Dla pracowników i pacjentów jest to bardzo dobre rozwiązanie. Cieszymy się, że przy pomocy sponsorów udało się takie miejsce stworzyć – mówi Ewa Karamon.