Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

„Gmina Przyjazna Rowerzystom” – mieszkańcy mogą wspólnie zdobyć tytuł dla Malborka

2020-06-19 13:00:57 (ost. akt: 2020-06-19 13:10:56)

Miasto Malbork ma szansę po raz trzeci otrzymać tytuł "Gmina Przyjazna Rowerzystom" w konkursie zainicjowany przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej w 2012 r. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Zgłoszenia do konkursu dokonują rowerzyści na podstawie karty zgłoszenia, którą należy wypełnić i przesłać w formie elektronicznej pod adresem poczta@narowerze.pttk.pl do 15 lipca 2020 roku.

Karta Zgłoszenia

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Malborka i goszczących u nas turystów do zgłaszania Malborka do konkursu. Zapraszanym również na przejażdżki rowerowe po mieście i po okolicy oraz liczne rajdy organizowane przez malborskie organizacje.

Propozycje tras rowerowych po okolicy

Konkurs promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów, wspierają akcję „Bądź bezpieczny na rowerze”, zachęcają do jazdy w kaskach i kamizelkach odblaskowych, a także do znakowania rowerów. Konkurs jest okazją do promocji gmin przyjaznych rowerzystom, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz gmin, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.