Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Młodzi radni z czterech krajów planują on-line Szczyt Młodzieżowych Rad Miast w Monheim nad Renem

2020-06-17 13:38:18 (ost. akt: 2020-06-17 13:57:29)

W tym roku Młodzieżowa Rada Miasta Malborka miała gościć swoich kolegów z Jugendparlament z Monheim nad Renem w Niemczech. Niestety, ze względu na koronawirusa do spotkania nie doszło, nie znaczy to jednak, że współpraca została chwilowo zawieszona. Wręcz przeciwnie – w czerwcu przyszłego roku w tym naszym mieście partnerskim planowany jest Międzynarodowy Szczyt Młodzieżowych Rad Miast pod hasłem „Miasto Przyszłości”. Udział w nim, poza gospodarzami, zadeklarowali młodzi radni z Bourg-la-Reine (Francja), Delitzsch (Niemcy), Tirat Carmel (Izrael) i oczywiście z Malborka.

Wirtualne spotkanie opiekunów i przedstawicieli młodzieży odbyło się we wtorek, 16 czerwca br. Ze strony miasta udział w nim wzięli opiekun MRMM Ewa Arbart, Katarzyna Fabiańska – koordynator współpracy z miastami partnerskimi i Dawid Rumak z Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. Młodzieżową Radę reprezentowali radny Marcin Mejer i wolontariusz Jakub Rzoska.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się, przybliżenie założeń projektu, omówienie i wybór tematów warsztatów oraz omówienie warunków udziału i pobytu.

Obecnie organizatorzy Szczytu Młodzieży przygotowują wniosek o dofinansowanie z projektu Erasmus+. W przypadku pozyskania funduszy, wyjazd dla młodzieży byłby całkowicie bezpłatny.