Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Kameralia na jazzowo: Morte Plays

2017-02-08 11:27:37 (ost. akt: 2017-02-08 11:45:35)

23 lutego (czwartek) o godz. 18 w przyzamkowym Karwanie wystąpi zespół Morte Plays. To jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera.

Morte Plays ma w swoim dorobku album pt. „Anomalia” wydany we wrześniu 2016 r. Płyta zyskała uznanie w oczach recenzentów.
- Gra poszczególnych muzyków jest na wysokim poziomie, tak w solówkach, jak i partiach zespołowych. To naprawdę ciekawa i przyjemna w odbiorze płyta – z utworami, które na pewno bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczą – uważa Jakub Krukowski z JazzPress.

- Wszystko na płycie jest poukładane i dobrze sformułowane – dodaje Przemo Urbaniak, JazzSoul.pl.

Do ważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć koncerty festiwalowe” Jazztopad 2016 w Dzierżoniowie, 16 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Park Experyment” w Zbąszyniu, XI Róże Jazz Festiwal oraz występ podczas Wiosny Bluesowo-Jazzowej w Piekarni Cichej Kobiety, podczas którego część kompozycji została wykonana z udziałem kanadyjskiej gwiazdy jazzu, Jacquesa Kuby Seguina). Zespół ma też na koncie kilka tras koncertowych oraz kilkadziesiąt koncertów, m.in. w Warszawie, Lipsku, Gdańsku, Łódzi, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Toruniu, Opolu, Szczecinie i Zielonej Górze.

Morte Plays wystąpi w składzie: Patryk Mott - saksofon tenorowy, Marcin Łukasiewicz - gitara jazzowa, kompozycje, Marek Styk - gitara basowa i Marek Wesołowski – perkusja.

Warto dodać, że są to osoby, które tworzą wiele składów, nie tylko jazzowych (Hierodula/Marcin Łukasiewicz Quartet, Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, MATE, Yes4Jazz, Day After Day, Las Melinas, Peace of Mind, Lazy Chill Afternoon, Just Another Jazz Quartet, Blue Dreaming Cat) i mają za sobą liczne koncerty, jak i również warsztaty z doświadczonymi muzykami, zarówno z Polski, jak i ze świata.

Koncert w Malborku odbędzie się 23 lutego (czwartek) o godz. 18 w Karwanie. Bilety na to wydarzenie można kupić w kasach Muzeum Zamkowego. Cena jednego biletu wynosi15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci ważną legitymację płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

O projekcie
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2017 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.
http://m.82-200.pl/2017/02/orig/okladka-554.jpg
http://m.82-200.pl/2017/02/orig/dsc1878-553.jpg