środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Dzięki serwisowi kiedyPrzyjedzie.pl wiesz dokładnie, kiedy odjedzie autobus MZK

2020-06-13 10:44:16 (ost. akt: 2020-06-10 10:53:30)

Miejski Zakład Komunikacji w Malborku przypomina o możliwości korzystania z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, działającym w oparciu o serwis internetowy kiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie MZK Malbork mają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.

Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:

– odwiedzając stronę internetową malbork.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania w zakładce „przystanki” należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też wskazać go na mapie. Po kliknięciu otrzymujemy informację o czasie pozostałym do najbliższych odjazdów. Pojawiająca się obok kolumny z minutami ikona oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe dla linii odjeżdżających z przystanku na dowolnie wybrany dzień;

– korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów;

– instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android: kliknij TUTAJ lub Windows Phone: kliknij TUTAJ

– wysyłając SMS o treści: pl.kp.gmb. pod numer specjalny: 70711 Przykładowa treść SMS: pl.kp.gmb.70 (dla przystanku Dworzec PKP). Numery przystanków są dostępne w serwisie internetowym. Koszt SMS Premium jest stały, niezależny od operatora i wynosi 62 grosze.

System kiedyPrzyjedzie.pl współpracuje również z tablicami informującymi o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym, które w przyszłości mogą zostać zainstalowane na malborskich przystankach.

Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który od teraz posiada wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.

Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w ponad 60 polskich i czeskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Opolu, Jaworznie, Tychach, Bielsku-Białej czy Koszalinie.

informacja ze strony: www.mzk.malbork.pl