Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wystawa zamkowa nominowana do „Wydarzenia Historycznego Roku”. Trwa głosowanie

2020-06-03 10:03:10 (ost. akt: 2020-06-03 10:07:53)

Jak informuje Muzeum Zamkowe w Malborku, 1 czerwca br. zostały ogłoszone nominacje w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”, w ramach którego przyznawane są nagrody w trzech kategoriach: „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja i Multimedia”.

- W plebiscycie bierze również udział MZM. W kategorii „Wystawa” zostaliśmy nominowani do grona finalistów za organizację wystawy czasowej „Mądrość zbudowała sobie dom…Państwo krzyżackie w Prusach”. Przypominamy, że na ekspozycji otwartej w dniach 14 września - 17 listopada 2019 r. zaprezentowaliśmy ponad 700 obiektów z Austrii, Francji, Holandii, Niemiec, Watykanu oraz polskich instytucji i kościołów. Wiele z nich po raz pierwszy dostępnych było szerszej publiczności. Celem wydarzenia było ukazanie złożoności życia w państwie krzyżackim we wszystkich aspektach jego funkcjonowania, nie tylko podbojów militarnych, które najczęściej są omawiane przy tej tematyce, ale również organizacji państwa i, co najciekawsze, codziennej egzystencji jego mieszkańców – informują na swoich stronach internetowych organizatorzy wystawy.

„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.

Plebiscyt składa się z dwóch etapów. Ostateczny wybór zwycięzców odbywa się w II etapie poprzez głosowanie internautów. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Można oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii. Konkurs trwa do 30 czerwca.

informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku