środa, 29 marca 2023. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

List burmistrza z okazji 30-lecia samorządności Malborka

2020-05-27 11:57:50 (ost. akt: 2020-05-27 12:02:04)

Szanowni Państwo,
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”. W uchwale Sejmu RP na 10 – lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego z 29 czerwca 2000 r., ustanawiającej to święto, czytamy: „Z perspektywy 10 lat widać, że mimo trudnych warunków, w którym przyszło im działać, samorządy spełniają pokładane w nich nadzieje, a dla budowy silnego państwa szczególne znaczenie mają dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom”.

W dniu 30. rocznicy wolnych wyborów samorządowych, naszym zadaniem jest tak służyć lokalnej społeczności, aby nadal spełniać pokładane w nas nadzieje. Jestem głęboko przekonany, że dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom wciąż mają największe znaczenie dla budowy silnej Polski.

Pragnę dziś wyrazić swoje podziękowanie dla wszystkich osób, które przez 30 lat tworzyły w Malborku nasz lokalny samorząd. Myślę przede wszystkim o burmistrzach Malborka: Tadeuszu Cymańskim, Mieczysławie Roedingu, Janie Tadeuszu Wilku, Andrzeju Rychłowskim.

Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich radnych, byłych i obecnych, którzy w miejskim samorządzie byli i są bezpośrednimi reprezentantami mieszkańców, a także o wszystkich, którzy pełnili inne, bardzo istotne funkcje kierownicze w samorządzie Malborka: o przewodniczących i wiceprzewodniczących rady, przewodniczących komisji i zastępcach burmistrza.

Nie mogę pominąć tutaj również pracowników samorządowych, pracujących w ciągu minionych lat w Urzędzie Miasta.
Wszyscy mają swój wkład w rozwój samorządności lokalnej w naszej małej ojczyźnie - Malborku.

Dziękuję każdemu z Was, że swoim talentem, zaangażowaniem i pracą służycie miastu Malbork jego Mieszkańcom. Przed nami kolejne wyzwania, więc życzę Wam zapału, ale też wytrwałości oraz wielu sukcesów, aby nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności przynosiła jak najlepsze efekty. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wysiłek wkładany w pracę i życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Z poważaniem
Marek Charzewski

http://m.82-200.pl/2020/05/orig/30lecie-miasta-5968.png