Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

MOPS zachęca do korzystania z „guzika życia”

2020-05-27 11:54:15 (ost. akt: 2020-05-27 12:06:36)

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku informuje, że oferuje Mieszkańcom usługę teleopieki, tzw. Guzik życia. To forma wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych, schorowanych i samotnych w postaci telefonicznego guzika uruchomianego w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

Usługa ta zapewnia telefoniczną opiekę domową, polegającą na całodobowym monitoringu i udzielaniu natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób starszych czy niepełnosprawnych w miejscu ich zamieszkania.

MOPS w Malborku w zakresie TELEOPIEKI współpracuje z Polskim Centrum Opieki z siedzibą w Gdyni ul. Janka Wiśniewskiego 20/302. Środki na finansowanie usługi pochodzą z Urzędu Miasta Malborka.

Jedynym warunkiem korzystania przez Mieszkańca z systemu teleopieki jest zdolność podopiecznego do obsługi „czerwonego przycisku alarmowego” oraz posiadanie dowolnego abonamentu telefonii stacjonarnej lub sieci GSM.

• Jesteś osobą wymagającą stałej opieki, osobą starszą lub niepełnosprawną lub Twój rodzic/sąsiad wymaga takiej opieki ?
• Mieszkasz samotnie lub Twój rodzic/sąsiad tak mieszka ?
• Obawiasz się, że jeśli coś się złego wydarzy u Ciebie – nikt nie przyjdzie do Ciebie z pomocą na czas lub obawiasz się o swojego rodzica/sąsiada ?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania – może ta forma pomocy jest właśnie dla Ciebie lub dla kogoś z twojego otoczenia.

Usługa jest płatna, osoba korzystająca z usługi partycypuje w kosztach dzierżawy aparatu, tj. maksymalna opłata dzierżawy za telefon komórkowy wynosi 25 zł miesięcznie, za telefon stacjonarny – 10 zł miesięcznie. Opłata za sprzęt uzależniona jest od dochodu.

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Miasta Malborka zainteresowanych ww. usługą do kontaktowania się z pracownikami MOPS w Malborku pod nr tel.: 55 647 27 81 w. 35 lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku, ul. Słowackiego 74, parter budynku pok. nr 2

informacja: MOPS Malbork