Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych

2020-05-27 08:58:44 (ost. akt: 2020-05-27 09:10:41)

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek Muzealnych. Odbędzie się ona 25 września 2020.

Konferencja jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez Muzeum Warszawy w celu zwrócenia uwagi na potrzeby, zadania i pracę bibliotek muzealnych, które swoją specyfiką różnią się od pozostałych typów bibliotek. W tym kontekście, również praca bibliotekarza nabiera nowego znaczenia i wymaga innych umiejętności, które są przydatne konkretnemu kręgowi odbiorców: muzealnikom, naukowcom oraz specjalistom wielu dziedzin wiedzy. Co za tym idzie, rodzaj usług oferowanych w bibliotece ma nieco inny charakter.

Spotkanie ma na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi na co dzień zmagają się pracownicy bibliotek muzealnych, stworzenie miejsca na wymianę doświadczeń i integrację środowiska.

Sesja w Malborku skupi się wokół pracy bibliotekarza, jego zadań, umiejętności i kompetencji; planowania działań i specyfiki pracy w bibliotece muzealnej. To bardzo ważne zagadnienie w kontekście przemian jakie dokonują się w polskim i światowym bibliotekarstwie, w świetle zmian charakteru bibliotek, już nie tylko jako miejsca, w którym można wypożyczyć książkę, lecz jako miejsca kształtującego i mającego ogromny wpływ na lokalne środowisko, integrujące społeczności i wychodzące naprzeciw potrzebom współczesnego odbiorcy kultury.

Terminarz konferencji:
Propozycje wystąpień wraz z abstraktami (max. 1000 znaków oraz krótki biogram autora) - do 14 sierpnia 2020 r.

Zgłoszenia uczestników bez wystąpień - do 15 września 2020 r.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujmowane są tylko i wyłącznie za pośrednictwem załączonego na stronie www.zamek.malbork.pl formularza zgłoszeniowego, drogą elektroniczną na adres: e.mula@zamek.malbork.pl

Muzeum Zamkowe zastrzega sobie prawo do zmiany terminu oraz formy konferencji, ze względu na panującą sytuację epidemiczną.
http://m.82-200.pl/2020/05/orig/baner-m-5978.jpg