Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Doskonały start Alicji Krauze w Rawie Mazowieckiej

2017-02-06 10:56:33 (ost. akt: 2017-02-06 11:12:54)

Przygotowująca się do Zimowych Mistrzostw Polski, szesnastoletnia zawodniczka MAL WOPR Malbork Alicja Krauze, biorąc w miniony weekend udział w zawodach kontrolnych w Rawie Mazowieckiej, zanotowała w nich bardzo dobry występ.

W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego pod patronatem burmistrza Rawy Mazowieckiej udział wzięło ponad 350 zawodników z 31 klubów z całej Polski. Zawody odbywały się w formule open co oznaczało, że wszyscy zawodnicy klasyfikowani byli w jednym zestawieniu z podziałem jedynie na płeć.

Ala wywiozła z Rawy dwa medale oraz, co najważniejsze, dwa rekordy życiowe, na które czekała bardzo długo. Swoje starty malborska pływaczka rozpoczęła występem na 200m stylem dowolnym. W trakcie dystansu widać było, że Alicji, będącej na etapie akumulacji czyli wypływania kilometrów na treningach, brakuje świeżości i szybkości. Mimo to ostatecznie z wynikiem 2:11,23s zajęła dobre 4 miejsce na 24 sklasyfikowane zawodniczki. Warto dodać, że była druga w klasyfikacji szesnastolatek. Jak ma nasza zawodniczka w zwyczaju, w miarę upływu czasu i kolejnych startów, jej poziom i wyniki rosły. Start na 400m stylem dowolnym to już prawdziwy popis malborskiej pływaczki. Pierwsza połowa dystansu to zachowawcza, druga lokata z kontrolą sytuacji by w drugiej części zanotować udany atak na pierwszą pozycję. Alicja dotknęła ściany jako pierwsza i mogła cieszyć się zarówno ze złotego medalu ale również z długo wyczekiwanego rekordu życiowego na tym dystansie. Czas 4:29,14s dał naszej pływaczce aż 661pkt FINA i pierwszą lokatę na 44 sklasyfikowane zawodniczki. Złoty medal cieszył wyjątkowo.

Niedziela to już występ na koronnym dystansie 800m stylem dowolnym. Przypomnijmy, że na tym właśnie dystansie Alicja ma na swoim koncie największy sukces w karierze czyli srebrny medal ubiegłorocznych Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podbudowana rekordem życiowym na dystansie o połowę krótszym, Ala przystąpiła do walki bardzo zmotywowana, z apetytem na kolejną życiówkę. Udało się. Nasza pływaczka kontrolowała wyścig od początku do końca. Do połowy dystansu zajmowała trzecią lokatę ale już na piątej setce wyścigu wyprzedziła zawodniczkę z toru obok i ze spokojem „dowiozła” druga lokatę do samej mety. Zwyciężczyni, fenomenalna, zaledwie 14 letnia zawodniczka z Łodzi, Aleksandra Knop była poza zasięgiem. Zwyciężyła z czasem 8:52,71s a za nią na mecie z czasem 9:10,54s zameldowała się nasza pływaczka. To nowy rekord życiowy Alicji. Zarówno na 400 jak i na 800m stylem dowolnym dość długo czekała na nowe „życiówki”. Z dorobkiem dwóch medali MAL WOPR uplasował się w klasyfikacji medalowej na 9 miejscu wśród 18 klubów, które jako jedyne punktowały. Alicja zajęła też fenomenalną 3 lokatę w klasyfikacji generalnej, w której sumowano punkty FINA z trzech startów, a warto dodać, że sklasyfikowanych było aż 151 zawodniczek. Do wszystkich sukcesów należy dorzucić jeszcze drugi wynik punktowy w całych zawodach. Był nim wynik z konkurencji 400m stylem dowolnym, gdzie przypomnijmy, zdobyła 661pkt FINA.

Doskonała postawa naszej zawodniczki bardzo cieszy. Po wielu problemach na początku sezonu, od dwóch miesięcy wykonuje solidną pracę treningową. Celem głównym na zakończenie pierwszego makrocyklu są Zimowe Mistrzostwa Polski 16-latków, które odbędą już za nieco ponad miesiąc w Gliwicach. O medale będzie bardzo trudno ale nasza waleczna zawodniczka nigdy nie składa broni i zapowiada mocną walkę z rywalkami.
informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork
http://m.82-200.pl/2017/02/orig/malwopr-rawa-531.jpg