środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Sukces uczennic I LO w finale V Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego

2020-05-18 09:22:30 (ost. akt: 2020-05-18 09:58:44)

Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” zgłosiło się 647 uczniów z 71 placówek z całego kraju. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku wzięli udział w tym ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych już po raz trzeci.

Uczestnicy maratonu mieli do przeczytania w ciągu roku szkolnego sześć książek (różnorodna literatura, między innymi: Kapuściński Ryszard, Pilipiuk Andrzej, Pratchett Terry), z których przeprowadzano test znajomości. Uczennice, które najlepiej napisały test ze znajomości lektury, miały okazję wziąć udział w spotkaniach autorskich: z panią Barbarą Piórkowską – autorką powieści „Szklanki na pająki” czy tłumaczem książek T. Pratchetta panem Piotrem W. Cholewą.

Maraton czytelniczy daje młodym ludziom satysfakcję z poznawania lektury, rozwija wyobraźnię, uczy po prostu radości życia, ale też daje solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze.

Magdalena Gałązka została laureatką V Wielkiego Maratonu Czytelniczego, Marcelina Werner finalistką, a Julia Wiśniewska została wyróżniona za udział w maratonie.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!

informacja i zdjęcia: I LO w Malborku