Poniedziałek, 28 listopada 2022. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Zmarł Ryszard Zapolski-Downar, były radny, dyrektor PBRol i działacz Pomezanii

2020-05-18 08:06:24 (ost. akt: 2020-05-18 11:45:28)

Z głębokim smutkiem informujemy, że 15 maja br. w wieku 82 lat, zmarł Ryszard Zapolski-Downar - absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej, w latach 1975-1991 dyrektor Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego w Malborku, radny miasta Malborka II kadencji (1994-1998), członek zarządu MOP Pomezania Malbork w latach 2002-2012.

Ryszard Zapolski-Downar związany zarówno z miastem Malbork, jak i powiatem malborskim praktycznie przez całe swoje życie. Jako dyrektor PBRolu nadzorował budowę tak charakterystycznych budynków w powiecie jak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, budynek obecnej Szkoły Muzycznej czy osiedla mieszkaniowe w dzielnicy Południe czy na ul. Wilczej.

O śmierci Ryszarda Zapolskiego-Downara poinformował rodzina: „Przede wszystkim odszedł ukochany Mąż, Ojciec, Brat i Dziadek - osoba, dla której najważniejsza była zawsze rodzina oraz jej pomyślność. Pomoc drugiemu człowiekowi oraz przyzwoitość były dla niego najcenniejszymi wartościami, którymi kierował się przez całe swoje życie prywatne i zawodowe. Nigdy nie odmówił nikomu pomocy i rady, a dla rodziny stanowił niezastąpiony element. Był dla niej wzorem do naśladowania, którego nie sposób będzie zapomnieć, bo człowiek nie znika, dopóki się o nim pamięta oraz gdy widać jego dziedzictwo i czyny.”

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w dniu 21 maja 2020r. (czwartek) o godz. 13:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku. Różaniec zostanie odmówiony pół godziny wcześniej.

Rodzinie i Najbliższy najszczersze wyrazy współczucia składają burmistrz Marek Charzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz wraz z radnymi.

zdjęcie: archiwum prywatne
informacja: rodzina zmarłego