Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Wiosenne Dni Seniora odwołane ze względu na pandemię

2020-05-14 09:49:18 (ost. akt: 2020-05-15 12:17:04)

Malborska Rada Seniorów podjęła ostateczną decyzję o odwołaniu tegorocznych „Wiosennych Dni Seniora”. Poniżej przedstawiamy informację przewodniczącej Rady Lidii Kusz:

„Niestety, z wielkim żalem i rozczarowaniem muszę ogłosić, że tak pieczołowicie przygotowywane przez Malborską Radę Seniorów " Wiosenne Dni Seniora" nie odbędą się z przyczyn od nas niezależnych. Wszyscy Członkowie Malborskiej Rady Seniorów i wielu innych organizacji kombatanckich i pozarządowych bardzo starannie przygotowywali się do tych czterech dni, które miały być pięknym wydarzeniem w naszym mieście. Uzyskaliśmy Patronat Marszałka Województwa Pomorskiego nad naszą imprezą. Uniwersytet III Wieku i Zarząd Rejonowy PZERiI w Malborku opracował program artystyczny, miały wystąpić gościnnie "MAREZIANKI" z Kwidzyna, miały być kiełbaski z grilla, o które miało zadbać Koło Powiatowe Związku Niewidomych z Malborka, kocioł zupy i kanapki, potańcówka. Miał odbyć się spacer z Przewodnikiem Oddziału Przewodnickiego PTTK w Malborku, zawody sportowe, konkursy z nagrodami, puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Wykład adwokata Krzysztofa Ulatowskiego na temat "Elementy Prawa Spadkowego”, wykład na temat zdrowia z lekarzem i bezpieczeństwa Seniorów z Policjantem, a także wykład z bankowcem Marcinem Wąsik-Wiszniewskim, Regionalnym Dyrektorem Programów Edukacji Ekonomicznej, reprezentującym Warszawski Instytut Bankowości na temat "Bezpieczne Finanse Seniora". Mieli przyjechać goście z Krzywinia z Burmistrzem tego miasta. Mieliśmy jeszcze bardzo dużo ciekawych planów i propozycji dla naszych Kochanych Seniorów.

Pomimo zakazów i nakazów, z uwagi na zagrożenie życia przez koronawirusa COVID -19, jednak nie poddajemy się i działamy poprzez telekonferencje, poprzez rozmowy telefoniczne z Seniorami i Kombatantami, Osobami Starszymi. Dostarczyliśmy ponad 300 maseczek, które, w ramach współpracy, uszyli m.in. Kwidzyniacy. W ich dostarczaniu pomogli nam Żołnierze, zachowując obowiązujący reżim sanitarny, którzy również zafundowali paczki żywnościowe i ponad 100 kilogramów żywności trafiło do naszych Kombatantów i Seniorów.

W ostatnich dniach otrzymałam paczki od Redakcji "Głos Seniora”, Stowarzyszenia Manko i Ogólnopolskiej Karty Seniora. Były tam piękne książki Sobiesława Zasady "Moje rajdy" i miesięczniki, które również zostały przekazane dalej do Senioralnych Organizacji Pozarządowych.

Chciałabym serdecznie podziękować Żołnierzom i Wolontariuszom, którzy tak dzielnie opiekują się naszymi Podopiecznymi, jesteśmy wszyscy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, troskę i opiekę.

Zrobiliśmy kilka zdjęć na dowód naszej stałej i ścisłej współpracy, która trwa i trwać będzie bez względu na warunki w jakich musimy obecnie funkcjonować.

Pozdrawiam serdecznie. Lidia Kusz Przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów.”