środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Projekty w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii w malborskiej Sienkiewiczówce

2020-05-12 15:15:47 (ost. akt: 2020-05-12 15:20:39)

Kolejny rok z rzędu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku biorą aktywny udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. To pierwsza ogólnopolska olimpiada praktyczna dająca uczestnikom nie tylko doświadczenie w zarządzaniu, którym będą mogli zabłysnąć podczas rozmów rekrutacyjnych, ale i ceniony na całym świecie certyfikat.

W malborskim liceum uczniowie w kilkuosobowych grupach podjęli różne problemy dotyczące m.in.: mniejszości etnicznych, szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska, zdrowego żywienia czy odkrywania piękna w każdej kobiecie. Najpierw musieli je zdiagnozować a następnie poszukać najlepszych rozwiązań.

Wielkim wyzwaniem dla uczniów była pandemia, która „zmusiła” wiele zespołów do zmiany formuły przedsięwzięcia. Mimo tych trudności swoje projekty ukończyło siedem zespołów.

Werdykt Wysokiej Kapituły ogłoszony zostanie 16 czerwca w formie online. Będzie to wielkie wydarzenia dla finalistów w całej Polsce!

- Liczymy po raz kolejny na „Złote Wilki”, czyli nagrody dla najlepszych projektów w poszczególnych kategoriach a także na „Srebrne Wilki” przyznawane dla najlepszych projektów w województwie i „Brązowe Wilki”, czyli najlepszy projekt w szkole – mówią uczestnicy.

Poniżej przedstawiamy krótki opis projektu z nazwiskami finalistów.

Music Malbork
Projekt, którego celem zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt oraz wsparcie Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Reks” w Malborku poprzez zorganizowanie koncertu połączonego z festynem.
Skład zespołu: Langowska Nikola, Machcińska Paulina, Bartmańska Alicja, Czermak Weronika, Paszkowska Zuzanna, Kurzawa Julia, Korfel Bartosz, Lipiński Damian, Marzec Tobiasz.

Malborkalizacja
Pierwotnie projekt miał mieć formę gry miejskiej, której celem było poznanie mniej znanych malborskich zabytków. Ostatecznie przeprowadzano quiz, w którym wzięli udział wszyscy zainteresowani.
Skład zespołu: Kwiatkowska Patrycja, Gałązka Magdalena, Wochna Karolina , Statkiewicz Zuzanna.

EcORB
Projekt założył cykl zajęć promujących ochronę środowiska i ekologiczny styl życia wśród przedszkolaków. Ze względu na pandemię część zajęć zostało zawieszonych, a do najmłodszych trafiły karty pracy.
Sład zespołu: Klimkowska Antonina, Kaniepień Zuzanna, Kuryłowicz Dominika, Tocewicz Bartosz, Chmura Jan, Jankowski Artur.

WielcyNieliczni

Projekt początkowo zaplanowany w formie gry terenowej, zakończył się jako warsztaty interaktywne na podstawie stworzonej strony na Facebooku. Celem projektu było rozpowszechnianie wiedzy na temat mniejszości etnicznych.
Skład zespołu: Werner Marcelina, Sosnowska Aleksandra, Galka Karolina, Jur Laura, Skok Weronika, Piepiórka Nikola.

(nie) zdrowe
Celem projektu było przeciwdziałanie otyłości. Dzięki przepisom na popularne słodycze i fast-food'y w wersji fit w mediach społecznościowych udało się pokazać, że tzw. „niezdrowe” jedzenie może być też zdrowe. Zwieńczeniem projektu były warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia dla uczniów malborskich szkół podstawowych.
Skład zespołu: Romaniak Martyna, Trzcińska Patrycja, Murawska Patrycja.

Odkryj swoje Piękno
Celem projektu było pokazanie kanonów piękna kobiety na przestrzeni wieków, a co za tym idzie, wzrost świadomości piękna w każdej kobiecie, akceptacji siebie i większe poczucie wartości.
Skład zespołu: Omieczyńska Zuzanna, Derbich Wiktoria, Baca Natalia.

Art Ekologia
Celem projektu było przekonanie najmłodszych do ochrony środowiska poprzez zabawę i zajęcia artystyczne. Pandemia przekierowała zajęcia na instagram, gdzie umieszczano flmy z serii ART EKO DIY, gdzie pokazano dzieciom jak kreatywnie można spędzić wolny czas i przy okazji dać „drugie życie” odpadkom.
Skład zespołu: Jendernalik Julia, Steiniger Agata, Wieliczko Weronika, Wojtaś Zuzanna, Nawrocka Alicja.

informacja i zdjęcia: I LO w Malborku