Piątek, 2 grudnia 2022. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Publiczne przedszkola i żłobek przygotowują się do wznowienia działalności od dnia 18 maja br.

2020-05-08 07:41:20 (ost. akt: 2020-05-07 22:05:41)

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski informuje, po przeprowadzonych konsultacjach z dyrektorami Przedszkoli nr 1, 5, 8 i 10 oraz Żłobka Miejskiego „Szarotka”, że placówki powyższe przygotowują się do wznowienia działalności od dnia 18 maja br..

W przypadku oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych nr 2, 3, 6, 8 i 9 termin wznowienia ich działalności, w uzgodnieniu z dyrektorami tych szkół, planowany jest na dzień dzisiejszy od dnia 25 maja br. Termin ten wynika ze zweryfikowanego przez dyrektorów malborskich szkół podstawowych zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do tych oddziałów w obecnych warunkach.

Kolejne dni dyrektorzy poszczególnych placówek będą przygotowywali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa na ich terenie i podejmowali wszelkie inne działania organizacyjne, zgodne z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego wytycznymi przeciwepidemicznymi z dnia 30 kwietnia 2020 r. i ich aktualizacją z dnia 04.05.2020r..

Zaznaczam jednak, że wznowienie działalności placówek będzie zależne od sytuacji epidemiologicznej w Naszym regionie w najbliższym czasie. Priorytetem jest dla wszystkich zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i rodziców oraz pracowników placówek.

Celem ujednolicenia zasad funkcjonowania w okresie obowiązywania epidemii COVID-19 przedszkoli i żłobka, dla których organem prowadzącym jest Miasto Malbork określimy zasady wznowienia ich działalności, które będą dostępne na stronie Urzędu Miasta Malborka i poszczególnych placówek.

Jednocześnie przypominam Państwu, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020r., okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego został przedłużony do dnia 24 maja br. i przysługuje rodzicom nawet, jeżeli placówka wznowi działalność.