Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Muzeum Zamkowe wznawia działalność od 8 maja

2020-05-05 07:36:38 (ost. akt: 2020-05-05 07:40:18)

W najbliższy piątek – 8 maja – Muzeum Zamkowe w Malborku planuje otwarcie dla Gości zamków w Malborku i Kwidzynie. W kolejnym tygodniu – 15 maja – nastąpi otwarcie zamku w Sztumie. Zwiedzających zapraszają codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Dla każdego z zamków przygotowano inną ofertę, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo w każdym z obiektów. Goście w Malborku i Kwidzynie otrzymają audioprzewodniki, które są wyposażone w jednorazowe słuchawki, a całe urządzenia będą dezynfekowane po każdorazowym użyciu.

Na zamku w Malborku zaproponowano nową trasę, dotychczas niedostępną dla Zwiedzających z audioprzewodnikami: prowadzącą przez dziedzińce, tarasy Zamku Wysokiego oraz fosy głębokie. Trwają przygotowania do bezpiecznego otwarcia wystaw.

Na zamku w Kwidzynie udostępniony zostanie zarówno dziedziniec, jak i wystawy we wnętrzach. Na zamku w Sztumie dla gości dostępny będzie dziedziniec. Zwiedzający wraz z biletem otrzymają informator dotyczący historii i architektury zamku.

Bilety można zakupić online: https://bilety.zamek.malbork.pl/. Dla gości, którzy nie skorzystają z możliwości zakupu biletów przez internet we wszystkich oddziałach dostępne będą kasy.

Goście w każdym z oddziałów otrzymywać będą maseczki ochronne. Muzeum zapewnia również płyn do dezynfekcji rąk. Szczegóły dotyczące wymogów bezpieczeństwa są uzgadniane z Państwową Inspekcją Sanitarną.