środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Archiwa Państwowe zainicjowały akcję Archiwum Pandemii A.D. 2020

2020-04-30 11:27:01 (ost. akt: 2020-04-30 11:31:50)

W związku z trwającą na świecie pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, w celu zachowania świadectw tego przełomowego momentu w dziejach, Archiwa Państwowe inicjują akcję:

Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)

Akcja ma na celu zgromadzenie i zachowanie wszelkich materiałów dotyczących obecnej sytuacji (ulotki, obwieszczenia, relacje, zdjęcia, materiały prasowe, wspomnienia itp.), szczególnie poprzez przejmowanie do archiwów państwowych, gromadzenie i wieczystego zabezpieczenia tego typu dokumentacji związanej z tematem pandemii.

Jako instytucja starająca się dokumentować wszelkie aspekty życia regionalnej społeczności, Archiwum Państwowe w Malborku chętnie przejmie do swojego zasobu zarówno dokumentację w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej związaną właśnie z tematem pandemii w naszym regionie. Ewentualne materiały przekazywane drogą elektroniczną prosimy kierować na adres e-maila archiwumpandemii@malbork.ap.gov.pl, bądź poprzez wcześniejszy telefoniczny kontakt.

- Zależy nam bardzo na pozyskaniu materiałów od organizacji i osób zaangażowanych w działania pomocowe związane z epidemią, np. akcja szycia masek, pomoc seniorom itp
– dodaje Małgorzata Janusz, Dyrektor Archiwum Państwowego w Malborku.

informacja: Archiwum Państwowe w Malborku