środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Wolontariusze założyli maseczkę królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi

2020-04-25 18:38:37 (ost. akt: 2020-04-25 18:49:08)

Malborscy wolontariusze to osoby nie tylko pomocne, ale również bardzo pomysłowe. Aby przypominać mieszkańcom o konieczności noszenia maseczek, założyli dziś jedną z nich, oczywiście o odpowiednich rozmiarach a do tego z logo miasta, królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi.

Data założenia maseczek nie była przypadkowa. Dzisiaj (25.04) mija kolejna rocznica ostatniej wizyty króla Kazimierza Jagiellończyka w Malborku. Gościł on u nas tylko 3 razy, jednak to dzięki niemu zamek w Malborku trafił w polskie ręce! Stało się to nie za sprawą szturmu, a po prostu pieniędzy. Król Kazimierz wykupił zamek z krzyżackich rąk za 190 tysięcy węgierskich florenów w czerwcu 1457 r.

- Wolontariusze z Malborskiego Centrum Wolontariatu dbają o mieszkańców Malborka, więc jak mieliby nie zadbać o króla? W czasach pandemii koronawirusa naszym obowiązkiem jest zasłanianie ust i nosa. Niestety król Kazimierz wydał wszystkie pieniądze na wykup zamku, więc w razie kontroli na mandat mu nie starczy, dlatego my pomogliśmy i założyliśmy mu maseczkę. A poważniej to akcja założenia Królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi maseczki ma być symbolem przypominającym mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych – mówią wolontariusze.

Ale jeśli nie musimy wychodzić - zostańmy w domach. Dla bezpieczeństwa naszego i innych. Wolontariusze pozostają do dyspozycji i chętnie pomogą. Można dzwonić każdego dnia pod nr tel. 574 110 505.

Przeczytaj również: Malborskie Centrum Wolontariatu pomaga MOPS w zaopatrzeniu potrzebujących podopiecznych

zdjęcia i informacja: Malborskie Centrum Wolontariatu