Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Nova Galeria zaprasza na wernisaż - Kto zna, ten wie! 5 lat - Adam Krawczyk

2020-04-22 08:14:34 (ost. akt: 2020-04-22 08:13:27)

W środę 22.04.2020 w Nova Galeria odbędzie się wernisaż prac Adama Krawczyka. Tym razem Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza Państwa na wystawę w Novej Galerii za pomocą swojej strony internetowej. W zaistniałej rzeczywistości tylko tak mogą zaprezentować artystów, którym zapewne będzie brakowało kontaktu z żywym widzem. Ale może ta forma prezentacji zagości na stałe na stronach www, oczywiście równolegle do spotkań w Galerii, gdy będzie to możliwe.

http://m.82-200.pl/2020/04/orig/zaproszenieadamkrawczykstr1-5756.jpg
Poniżej 2 linki gdzie tradycyjnie w dzień wernisażu (tj.22.04.2020) od godz. 18:00 będzie można obejrzeć prace Artysty, wysłuchać Jego powitania oraz Dyrektora MCKiE i Burmistrza Miasta Malborka

Zapraszamy!

Srona MCKiE: https://kultura.malbork.pl/mckie/galeria-nova/

Profil MCKiE na Facebook'u: https://www.facebook.com/centrumkulturymalbork/

O ARTYŚCIE:
Adam Krawczyk
ur. 1973 roku w Kwidzynie.
Zdolności plastyczne (szczególnie rysunek w ołówku) ujawniły się u niego już w szkole podstawowej, ale wówczas "nie przywiązywałem do tego większej uwagi". Po ukończeniu szkoły podstawowej ważniejszym od pasji i zainteresowania był alkohol. Później już w każdej postaci - "Objął on panowanie nad moim ciałem i umysłem. Zakręty mojego życia trwały około 27 lat, straciłem wszystko". W pewnym momencie trafił do Ośrodka dla Bezdomnych w Nowym Stawie. Tam postanowił wrócić do tego, co tak bardzo lubił. RYSUNEK, PORTRET w ołówku... To były bardzo ciężkie chwile, trudno było znaleźć inspirację w tym co go otaczało. "Tematem moich prac był (teraz już święty) Jan Paweł II, dzięki któremu nabrałem sił, chęci powrotu do normalnego i trzeźwego życia."

Rok 2013 - pierwszy wernisaż zatytułowany "Moim wspólnikiem jest Bóg" - Nova Galeria Malbork
Kikukrotnie brał udział w wystawach zbiorywych: "Prezentacja sztuk wszelakich", "Trzy kolory". Będąc już w Ośrodku dla Bezdomnych ukończył Liceum Uzupełniające dla Dorosłych "Wiedza" w Malborku.

"Dzisiaj nie piję alkoholu od 5 lat, a tematem moich prac jest dosłownie wszystko to, co mi się w myślach utworzy. Obecnie próbuję techniki akwareli."