Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Malborski rynek ponownie otwarty, ale należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa!

2020-04-20 11:25:00 (ost. akt: 2020-04-20 11:29:26)

Burmistrz Miasta Malborka wydał Zarządzenie, na mocy którego ponownie otwarte zostaje targowisko miejskie. Od wtorku, 21 kwietnia br. można będzie więc robić zakupy na rynku, pamiętając jednak o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

CZYTAJ ZARZĄDZENIE

Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku w przypadku handlu na straganie lub targowisku mogą przebywać w tym samym czasie 3 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży z wyłączeniem osób stanowiących obsługę straganów.

Stragany z towarami należy umieścić w odległości co najmniej 3 metrów między stanowiskami oraz zachować przynajmniej 2-metrową odległość pomiędzy klientami, sprzedawcami i pomiędzy klientami a sprzedawcami.

Osoby przebywające na placu targowym mają obowiązek zakrywać twarz maseczką ochronną, chustą lub innym zabezpieczeniem oraz zakładać rękawice jednorazowe.

Nie należy dotykać towaru, szybkie zakupy i wcześniej przygotowana ich lista z pewnością również zmniejszą ryzyko zarażenia.

Zarządca placem targowym ma prawo do regulowania liczby osób przebywających na placu targowym oraz do sprawdzania przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dot. targowisk i bazarów. W tym celu kontrolę sprawować będą wyznaczeni pracownicy urzędu miasta, straż miejska oraz policja.