Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Żołnierze WOT z 7 PBOT pomogli roznieść maseczki dla mieszkańców Malborka

2020-04-17 12:20:14 (ost. akt: 2020-04-17 12:23:30)

Jednym z elementów chroniących nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest noszenie maseczki ochronnej. Z uwagi na ogromny popyt na rynku jest niedobór tego typu akcesoriów. Wiele państw stara się o zakup jednorazowych rękawiczek, przyłbic ochronnych, kombinezonów czy właśnie takich maseczek, bu lepiej chronić swoje służby medyczne i zwykłych obywateli. Jeżeli już komuś udało się kupić takie maseczki okazuje się, że ich cena jest o kilkaset procent wyższa niż jeszcze dwa miesiące temu. Problemu nie rozwiązuje też samodzielne ich szycie, gdyż nie każdy ma odpowiedni sprzęt, półprodukty czy po prostu umiejętności krawieckie.

Do tego od czwartku (16.04) weszły nowe przepisy nakładające obowiązek noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos poza miejscem zamieszkania. Niestety, nie każdy zdążył się zaopatrzyć w taki produkt przed wprowadzeniem nakazu.

Naprzeciw tym problemom wyszły władze Malborka. Urząd Miasta zakupił wielorazowe maseczki i od czwartku przez kolejne trzy dni między innymi żołnierze z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej roznoszą je po całym Malborku. Docelowo miasto bezpłatnie rozda swoim mieszkańcom ponad 30 tysięcy takich maseczek. Kryterium przydziału jest zadeklarowana ilość osób w gospodarstwie domowym, za które odprowadza się opłatę za wywóz śmieci. Wczoraj (16.04) czworo żołnierzy z batalionu z Malborka rozdawało taki środek ochronny mieszkańcom dzielnicy Piaski. W kolejnych dniach odwiedzą inne rejony Malborka.

informacja: 7 PBOT