Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Urząd Miasta zakupił maseczki dla mieszkańców Malborka!

2020-04-15 14:00:11 (ost. akt: 2020-04-15 14:01:11)

Już w najbliższych dniach mieszkańcy Malborka otrzymają za darmo do swoich domów maseczki ochronne, które od czwartku trzeba będzie obowiązkowo nosić wychodząc z domu. Urząd Miasta zakupił 30 tysięcy bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku - pierwsza partia została odebrana już dziś, jutro dotrze kolejna.

Miasto złożyło również wniosek do ogólnokrajowego programu „Maseczka dla Polski”, jednak termin dostawy możliwy jest najszybciej na początku maja br., stąd decyzja o podjęciu dodatkowych kroków.

- Nie wycofujemy się z programu „Maseczka dla Polski”, jednak zależy nam, żeby te środki ochronne jak najszybciej dotarły do mieszkańców, ponieważ nakaz zasłaniania twarzy obowiązywać będzie już od czwartku. Szybko udało znaleźć się wykonawcę, jest to firma Investment Trading Consulting sp. z o.o. ze Skarszew, która ma swój oddział w Malborku na terenach dawnego zakładu Delta. Chciałbym w tym miejscu podziękować za dobrą współpracę i za szybką realizację tak dużego zamówienia, bo aż 30 tysięcy maseczek – mówi burmistrz Marek Charzewski. – Jeśli tylko otrzymamy te zamówione z programu „Maseczka dla Polski”, również przekażemy je jak najszybciej naszym mieszkańcom – dodaje.

Dystrybucja maseczek w budynkach wielorodzinnych odbędzie się od czwartku (16.04) za pośrednictwem służb miejskich oraz zarządców nieruchomości, w tym Malborskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Malborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Pomorskiej Grupy Zarządzania Nieruchomościami, KB Nieruchomości i innych.

Mieszkańcom domków jednorodzinnych maseczki dostarczą służby miejskie, pomoc zadeklarowali również żołnierze WOT.

WAŻNE! Maseczki muszą zostać przepakowane przed dystrybucją, dlatego niezbędne jest wypranie ich w temperaturze minimum 60 stopni przez 30 minut i wyprasowanie przed pierwszym użyciem!

Ilość przekazanych maseczek do poszczególnych mieszkań określona zostanie na podstawie złożonych deklaracji śmieciowych.

Wszelkie pytania bądź zgłoszenie braku dostarczenia maseczek należy kierować do pana Grzegorza Kłaka, inspektora ds. zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Malborka, nr tel. 512 180 743.